Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mégis mivel próbálkozzak?

Mégis mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 10hónapos fiam.

Nagyon nagyon jó evő (volt).

Szombat óta beteg (már most javul). Előtte sem nagyon ette már a tápszert de most végképp nem. Meglátja a cumisüveget benne a tápszert és ordít. A vizet azt issza egész nap. Abból napi 3cumisüveg is elfogy.

Enni sem nagyon eszik mióta beteg. Csipeget de ezt rátudom arra hogy még nem gyógyult meg. Annyit ami neki elég eszik.

Viszont tápszer helyett próbálkoztam már ezekkel a Nestlé pizsama hamikkal meg mindennel amit a védőnő javasolt. Tápszert is váltottunk, először a Lactogen 2es tapszerre mert eddig az 1est ette. Az sem kell neki. Próbáltuk más fajta tapszerrel de egyszerűen semmi nem kell neki.

És a kérdésem az lenne hogy mit adjak neki reggel és este? Este is képes éhen lefeküdni.

Orvos ajánlotta hogy próbáljam meg a 1.5es tejet higitva. Be van már vezetve a tejtermék de még tejet nem kapott.. és én őszinte leszek félek neki adni.

Kérlek segítsetek, hogy mit tudok neki adni?


2022. jún. 24. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
tejpépet
2022. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már azokon is túl vagyunk 😔 egy darabig ette viszont mostmár az sem kell
2022. jún. 24. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy-két hétig ne adj neki semmi ilyesmit- ennyi idö alatt semmiféle hiánybetegsége nem lesz -, addigra a rossz emlék kimegy belöle.
2022. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, pár napja kiirtam szinte ugyanilyen kérdést.

Hat hónapos a fiam, és az utóbbi öt hétben egyre kevésbé kell neki a tapszer. Minden más igen.

Egy idő után eljutottunk oda, hogy napi 100 mililiternél többet nem ivott meg.

Kipróbáltam mindent, 1000 féle tápszert, pizsama hamit is vettem én is, semmi nem kellett, csak a főzelék meg a gyümölcs.

Te annyival vagy jobb helyzetben, hogy kicsit nagyobb a gyerek, több mindent is adhatsz neki, amiből visz be fehérjét.

A fiam hajlandó volt inkább éhen elaludni, de akkor se kellett neki a tápszer. Úgyhogy volt pár nap amikor azt mondtam hogy akkor eszik helyette mást, de ne éhezzen.


Aztán, egyik reggel oda kínáltam neki a tápszert, és mintha mi se történt volna, simán megivott egy nagy adagot, azóta a helyzet is sokat javult, magától. A legnagyobb rejtély a gyerek :)

2022. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejital?? 11 hónap kezdtük mi el, hivatalosan 1 éves kortól van de a tápszer gyűlölő gyerekeknek ajánlják ha nincs más megoldás. Igaz, van benne tej származék, de nem tejnek minősül.

Van belőle vaníliás ízű is.


Vagy még ami eszembe jutott hogy tápszerrel, tejitallal készült "tejbe gríz" esetleg? Estére. Reggel viszont szerintem simán kezdheti a napot valami gyerek teával vagy gyümölcs pürével ha szereti.

2022. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejpép vagy tejital.

A milupa sztracsatellás tejpépet általában szokták szeretni a gyerekek, de van gyümölcsös is.

Illetve főzhetsz tápszergrízt is. Az olyan mint a tejbegríz csak tej helyett tápszerrel készítve...

2022. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekink is volt ilyen tapszer nem evős időszak.

Beletettem a főzelékbe, tejbegrízbe.

2022. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!