Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 7 hónapos baba napközben már...

7 hónapos baba napközben már nem fogadja el a tápszert. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapos korától hozzátáplálok, nagyon jól állunk, imád enni. Sőt azt veszem észre ő már nem is akarja a tápszert, csak fürdés után, meg ha 4-5 között felkel hajnalban akkor még meg tudom etetni, de "reggeliként" mikor felkel már nem akar. Persze tápszerrel keverem el a pépeket, hogy azért hozzájusson az összetevőkhöz, remélem így is hatásos, de sajnos a cumisüveget is elutasítja, még a vizet sem fogadja el abból ( de azt megoldom pohárkából).

Más is tapasztalt ilyet a babájánál? A védőnőm szerint gyakori, meg tápláljam változatosan és így nem nagy probléma.



2022. júl. 13. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hat hónapos korától ugyanez a probléma és én azt vettem észre hogy egyes napokon szinte egyáltalán nem kell neki, máskor meg megiszik egy nap alatt 800 ml-t is akár.

Nekem az vált be, hogy amikor már félálomban van, akkor bedugom a cumisüveget a szájába, és úgy azért nagyobb adagokat is meg tud még inni. Na meg szintén, a pépekhez teszek tápszer port, vagy esetleg a már elkészített tápszerből készitem a tejpépet pl.

Azt is megfigyeltem, hogy a múltheti extra nagy melegben gyakorlatilag egyáltalán nem kellett neki, és ahogy hűlt az idő, úgy fogadta el ismét jobban a tápszert

2022. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mennyit iszik meg így 24 óra alatt?
2022. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, annyi még, hogy nekem azt mondta a gyerekorvos h két kiváltott étkezés mellett 4-500 ml legyen meg, akkor már nagy gond nincs.
2022. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Próbáld meg tejes kakaóval ( gyereknek valóvalóval) összekeverni, hatha úgy jobban ízlik neki
2022. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kb 5-600 ml meg van, mert este azért nagy adagot eszik szerencsére, így a hajnalival együtt meg van a mennyiség. És akkor még napközben 2x60-100ml körül pépnek készítem el.


Köszönöm, akkor megnyugodtam! :) sógornőm riogatott, hogy ennyi idősen még van aki kóstoltat, erőltessem a tápszert.


Utolsó, köszi, de tejet még semmiképp sem adnék neki, vettem ilyen "pizsihamit" is, utólag láttam, hogy ez is tejes, szóval nem adtam oda.

2022. júl. 13. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:

A ‘pizsihamival’ a tejnél sokkal nagyobb gond hogy az egesz nem mas mint cukor nemi olajos-vizes-lisztben feloldva (es utolag dusitva vitaminokkal). A kakao meg altalaban szinten cukros valamint eleg durva elenkito (teobromin) hatasu.


Valtozatos es egeszseges taplalkozas sokfele tejtermekkel (magas zsirtartalmi natur joghurt, turo, alacsony sotartalmu sajt) illetve esetleg tapszervaltas, ilyen idos korban meg fontos es javasolt a napi 5-600 ml (kb 12 honapos korig).

Rengeteg fele van, lehetseges hogy talaltok olyat amit szivesen elfogad :)

2022. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem is a tápszerrel van gond, hanem, a cumisüveggel, már nem hajlandó abból inni. Váltottam nagyobb méretre, más márkájú etetőfejre, de nem tetszett neki.

Estleg erre valami ötlet? :)

2022. júl. 13. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg amibol amugy vizet iszik etkezesekhez pl? Poharka? :)

Baratnom kislanya ikeas csorosbol itta a tapszert :)

2022. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!