Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mikor kezdjek el aggódni a...

Mikor kezdjek el aggódni a kakilás miatt tápszeres etetés mellett?

Figyelt kérdés

Ma 2 hetes a picúrkám, kezdetektől teljes mértékben tápszeres, Milumil HA Optima Start-ot kap.

A problémánk a következő:

Az utóbbi 6 napban beállt napi egyre a székletürítes, amivel nem is lenne baj tápszeres babaként. A széklet állaga az, ami aggaszt, ugyanis elég kemény a kakija és nem kevés sírással erőlködéssel jár neki, hogy szó szerint kipréselje magából az adott mennyiséget.

Nem tudom, hogy ez mennyire normális így?

Mi az a pont, amikor "be kell avatkozni valahogy"?

Tudom még tanulja, szokja a folyamatokat, tudom tápszeres babáknál más, mint anyatejeseknél...de nem érzem normálisnak, hogy minden egyes kakinál ennyit szenvedjen.

Napi 1szer kap BioGaia-t, illetve alkalmanként Espumisan cseppet.

Mióta ügyesebben büfiztetjük, szélmozgás problémák nincsenek szerencsére. Tehát ez a kaki állag ami nagyon nyugtalanító számomra.

2 evés között kap pici babavizet is ezekben a nagy melegekben egyébként.

Előre is köszönöm, ha tudtok valami okosat mondani.



2022. júl. 27. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is küzdöttünk ugyanezzel a problémával, tápszer csere oldotta meg a problémát. Nekünk a Beba expert pro sensiduo vált be.
2022. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 év alatt télen-nyáron kell.


Ráadásul,a felszívódását ellenőroztettétek már? Pl az én lányomnak 3-5 csepp kell nyáron is! Mert csak akkor megfelelő a szintje. Természetesen doki ajánlásával,nem magamtól.

2022. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 speedi válasza:
Szia. Nálunk Beba supreme pro ha volt kezdettben, de fejlődik a gyomruk és érezhetők "ugrások" ebben is. Mivel jobban veszik fel a tápanyagot a tápszerből. Nálunk 4. héten meg változott napi 1-re a kaki a napi 5-ről és indult az erőlködés, poci fájás. A végén már minden 2-3.nap volt kaki. Váltottunk Milumil Konfort 1-re de nem vált be. Felfúvódott. Most HIPP Bio Combiotik 1-et kap (minden nap van kaki és néha annyira könnyen hogy észre sem veszem). De itt is volt hogy formáltabb volt hol több hol kevesebb. A víz tényleg kicsit puhábbá teszi a székletet, valamint torna, a pukik is kellenek (bél mozgás). A határ nálunk a második nap vége volt és jött a szélcső. Harmadik nap végén kúp. Persze a baba közérzete sem mindegy. A lányom már szenvedett nagyon második nap végén. Minden baba más azért (ezt azért hozzá teszem). 4 hós anyuka.
2022. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!