Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Korábban elkészített tápszert...

Korábban elkészített tápszert meddig lehet odaadni a babának?

Figyelt kérdés
Bocsánat a bagatelnek tűnő kérdésért de első baba és nem tudom hogy jól csináltam-e mert ilyen még nem fordult elő.Szóval 5 hónaposom felfelsírt 5.35 körül, gyorsan megcsinaltam a tápszert neki, de mire elkészültem visszaaludt.Letettem magunk mellé a kaját,gondoltam pár perc és úgy is kel, csakhogy én is elaludtam, a gyerkőc is visszaaludt és csak 06.10 kor kelt.Akkor én gyorsan fogtam a kész tápszert és megetett.Most gondolkodom, hogy lehet nem kellett volna mert a szobánkban 27.3 fok van.Megromolhatott ennyi idő alatt a tápszer?Lehet valami baja a babának?
2022. júl. 30. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

25 fok alatt 2 óráig tartható.

Ennél magasabb hőfokon arányosan rövidebb ideig. 30 fokban pl: a 20 perc is sok.

Valószínűleg még éppen jó volt. Gyomorrontása lenne, ha romlott volt.

2022. júl. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Fél óra alatt nem romlik meg,ne aggódj. Én ilyen melegben max 45-60 percig várok hogy odaadjam neki, van hogy addig még ki sem hűl teljesen, picit még langyos.

És jól írja az első: szobahőmérsékleten meg 2 órát is bír.

2022. júl. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt nem lett baja.

Elméletileg 2 órát lehet tárolni szobahőmérsékleten. Én viszont kiöntöttem mindig 1 óra múlva, mert szerintem baromi büdös volt már.

2022. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!Akkor nem aggódom ezen!Ment mindenkinek a zöld kéz.Szép napot és jó hétvégét kívánok!
2022. júl. 30. 08:18
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Max 2 órát, de én a bizti kedvéért az 1 órásat kiborítottam.
2022. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanazt írtam mint a többiek(1 órával később kiöntöm a maradékot - ha nem lett volna egyértelmű) és le lettem pontozva...

Valaki nem tud olvasni!

2022. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Hagyjad, ostobák. Túl sok számot használtál, nem dolgozza fel az agyuk. Ha azt írod 60 perc, és nem 1 óra akkor kapod a lepontozást, mert addig nem tudnak számolni.
2022. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Engedd el ezt a pontozás dolgot. Vannak akik csak össze vissza nyomkodják a "kezecskéket"
2022. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!