Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a támogatások megszűnése miatt?

Figyelt kérdés

Kb. fele-fele arányban tápszeres a babám, így minket is érint, még is elkeseredek, ha anyukás facebook csoportokat olvasgatok. Itt is és mindenhol máshol is egymás torkának esnek anyukák, ha felelőtlenül vállaltak gyereket anyagi értelemben, de kérdem én. Az nem felelőtlenség, ha nem kalkuláljuk bele, hogy a dolgok drágulhatnak? Minden drágul a mai világban, ez is, pont. Nyilván előteremti rá az ember a pénzt, ennyi. Miért kell ezen hisztériázni?

Tudom, a kérdésem bicskanyitogató, de nem vitaindításnak szánom, tényleg nem értem. Sokan írják, hogy 4-5 ezer forint helyett 17-20 ezer forintokat kell majd a tápszerre fizetniük. Ez tényleg akkora érvágás kéne, hogy legyen? Akinek ez most gondot okoz, lemondásokkal jár, az egy év múlva mit fog adni a gyerekének enni, vagy hogy oldja meg a többi kiadást?


2022. okt. 7. 12:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen.Engem lepontoztak ezért a véleményemért.Nekem 4 gyerekem van,3 kamasz. Nem 20000 Ft a havi kajájuk azt elárulom.Igen,többet kell spórolnunk,többet kell dolgoznunk,mert minden drágul.Ez van.Nyilván senki nem örül ennek,de nem kezdek olcsóbb tápszert keresni saját kútfőből,és nem fogom sz@rral etetni továbbra sem a gyerekeket.
2022. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk pl az az említett 20 ezer ft, már 40ezer. Ami inkább több, mert ált többet esznek. A pelenka szintén dupla stb. Én meg csak 1 gyerek után kapom az ellátást (tehát egy csed/gyed) A gyed ugye maximalizálva van. Hiába kerestem marha jól, akkor is csak közel 200eft volt a gyedem.

Igen. Érvágás, ahhoz képest h mennyit adóztam be. Ahhoz képest hogy megszoktunk egy életszínvonalat.

Az árak az egekben, a férjem fizuja nem nőtt. Tehát kvázi a tartalékunkhoz kell minden hónapban hozzányúlni.

Nos. Aki ugyan nem minimálbérre vállalta be a gyereket/gyerekeket de nem is olyan szerencsés mint mi, annak nem csoda h ez bizony probléma.

A legtöbben nem csupaszse... szülnek, de az ilyen ütemben növekedő árak mellett már nem lehet lépést tartani

2022. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Jah azt nem írtam ikreim vannak szóval nem kell a minek szültem egymás után stb komment
2022. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Tápszert az ad, aki nem tudja szoptatni a babáját, így a tápszertámogatás annyiban igazságos, hogy szegény anyuka nem elég, hogy nincs teje, de még többet is fizessen?
2022. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
58%
#2, de mindenkinek érvágás most minden. Akkora az infláció, hogy mindenki a fejét fogja. És egyvalamit elfelejtesz: az, hogy támogatva volt a tápszer eddig, azt jelentette, hogy nemcsak te meg a férjed, hanem én, a szomszédod meg a Tesco pénztáros is fizetett érte.
2022. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
8%
Tessék szoptatni, amíg lehet. Ennyi.
2022. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem inkább a teljesen anyatejes babák anyukái akadtak ki azon, hogy a tápszeres anyák felháborodtak ezen. Mert hát nekik könnyű, egy fillért nem kell kiadni, hogy rendesen tudják etetni gyermeküket. Mégis ki tudja előre, hogy lesz-e elég teje vagy sem? Meg ha tudná is, csak ezért ne vállaljon gyereket?
2022. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

#5 Az én tbmből meg a te orvosi ellátásodat meg a pénztárosét fizetik, mert a közel 1milliós bruttóm után egy kicsit többet betettem a közösbe, mint egy kasszás....


A #6 kommentelőnek meg köszönjük ezt a hszt. Taps neki

2022. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
Amikor gyereket vállalsz akkor sokmindennel kell kalkulálni.Nemcsak azzal,hogy tudsz-e szoptatni,hanem pl hogy kell-e valahova fejlesztésre vinni a gyereket,vagy neadj Isten valami betegséggel születik.Aki most a tápszert nem tudja megvenni,az ezzel hogy számolt?Elmondom,sehogy.
2022. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

A tápszer nem olyan dolog, hogy na nem baj veszek helyette mást. Aki nem teheti meg megint elkezdi adni a felezett tejet, és az ezzel járó egészség k@rosodást meg a tb fizeti lehet 10x vagy 20x annyiba kerül mont, hogy a tápszert biztosítaná.

6 hónapos korig ez jár a gyereknek, én szoptattam ingyen és bérmentve ez mért nem jár annak aki nem tehet arról, hogy nem tud szoptatni?

2022. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!