Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Félig anyatejes félig tápszere...

Félig anyatejes félig tápszeres baba etetése?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az ajánlott 150ml*testsúlykg/napi étkezések száma.

Nálunk ez 109 ml-re jön ki etetésenként, de mi a tápszeres doboz ajánlása szerint 120 ml-ket adtunk eddig, ha elöbb elveszem tőle akkor mindig sír.

A kórházi fogyása 250 g volt, mióta hazajöttünk felszedett 1300 g-t (6hetes a pici). Eleinte a védőnő szekált hogy kevés a hízás, de most meg mintha hirtelen ránézésre is sokat hízott volna, vagy az a 10 ml etetésenként nem számít ennyit?

Álljak vissza a 100-110 ml-re? Számít az anyatej-tápszer aránya vagy mindegy csak összesen legyen meg a napi ml mennyiség? (Általában fele-fele, de a nap vége felé egyre nagyobb arányban kell a tápszer.)

Első baba, nem tudom mit csinálok, köszi ha segítesz.



2022. okt. 21. 09:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy fájhat attól a hasa hogy túl sokat adtam neki?
2022. okt. 21. 09:12
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

"azt olvastam"...

Már rosszul kezdődik.


Erről szakember véleményét kérd ki.

2022. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Ezen én is átmentem. Rendesen stresszelt a védőnő. Végül nekem beállt az anyatejem pár hét után.

Én azt mondom, úgy etesd, azzal, annyiszor, amennyi jól esik neki. Ha még kér, ne vedd el tőle. Ha nem kér, ne tömd bele erőszakkal. Majd beáll a hízás, ennyi. Nem értem a védőnőket, ezen lovagolni...

2022. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak azért tápszerezed mert a védőnő rád ijesztett, akkor nyugodtan tedd folyton cicire hogy beálljon anyatejnél a kereslet kínálat és akkor nem kell a tápszer. A legtöbb védőnő nem érti,hogy idő kell ehhez és az elején pár korty tej is elég. Már kórházban paráztatják a kismamát.
2022. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva tapasztaltam, akkor is a pár korty tejes szoptatást erőltette, mikor szinte semmi tejem nem volt, és egész nap üvöltött a gyerek, mert éhes volt.
2022. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Igyál görögszéna teát. Bio boltban vagy valahol, szárított formában keresd. Leforrázod, kevés citromlé. Napi 3-5 bögre. Nekem ez vált be, azóta folyamatosan cicizik a lányom. Már épp kezdtem feladni a szoptatást. 15 hónapos a kincsem, és még mindig cicizik töretlenül. A tápszerre már nem is volt szükség, miután ezt a teát ittam folyamatosan 1 hónapig.

#3 voltam

Amúgy 47%-os, mi rosszat mondtam, hogy lepontoztál?

2022. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint tápláltam. Nem méricskéltem. Minden gyereknek más az igénye, evési mennyisége.
2022. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!