Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2500g-mal született 36. héten...

2500g-mal született 36. héten a babóca. Jelenleg 9 napos, kell éjjel ébreszteni?

Figyelt kérdés
9 naposak vagyunk, sajnos (egyelőre) kevés/nem túl tápláló tej miatt tápszert kap pótláshoz. Fogalmam sincs jól csinálom-e, nagyon kétségbe vagyok esve. Most kellett volna egyen, de nem tudtam felébreszteni (ez az első, hogy nem "szól" ha éhes, csak ficánkol a kiságyban). Tiszta stresszben vagyok, nem tudom kell-e ébresztenem vagy szólni fog éjjel. Illetve 9 nap után nem kevés a 2410g? Szerdán a védőnő 2330-at mért. Nem tudom mit hogyan csináljak, kétségbe vagyok esve, kakilni sem kakil, de látszólag a poci nem fáj, büfi, puki, pisi van rendesen, de most is 2 napja nincs kaki, ez normális?
2023. jan. 8. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi idősen, és ilyen súllyal még èbreszteni kell. Kitartàs!

Legfeljebb 3 òra teljen el 2 ètkezès közt. Amikor csak tudsz, fejjèl. Először szopjon, szondàn adj mellé lefejt tejet. Ha a lefejt tej elfogyott, és mèg nincs meg elegendő szopi, akkor szondàn, vagy ha elfàradt, akkor kiskanàlbòl adj tàpszert. Ha elfàrad, mielőtt elfogyna a lefejt tej, akkor azt add kiskanàlbòl. Ha az aktìv szopàsi időt- amikor làthatóan szìv ès nyel- összeadod, 3 órànkènt legalàbb 10-15 percnek kell lennie. Etetlőszondàt a patikàban kapsz. Az egyik vègèt a melledre kell ragtapaszozni, a màsikat az anyatejes vagy tàpszeres cumisüvegbe meríteni.

A súlya renben van, ,,elvileg" 14 napos koràra ,,kell" visszanyernie a születési súlyàt.

Előbb-utóbb fog kakilni. Az, hogy a ritka kaki is normàlis, kb. 6 hetes kortól van. Ilyem picik mèg viszonylag gyakran kakilnak

2023. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Orvos megmondta valószínűleg.
2023. jan. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülött a fiam, 10 naposan hoztuk haza. 2380 g-mal született, nem tudom, meddig fogyott le. 4 óránkénti ébresztést mondtak. Talán egyszer vagy 2x ébresztettem, szinte mindig hamarabb ébredt magától.
2023. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2420-al született

Gyerekorvos azt mondta keltsem, 2 óránként etetés, egy ideig csináltam, de aztán feladtam,mert nem éreztem így jónak se neki se nekem.

Már 4 éves, 17 kg, semmi baja :)

2023. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!