Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 év és 3 hónapos gyerekem,...

1 év és 3 hónapos gyerekem, nem akar tápszert inni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint szügsége van 500 ml tápszerre egy nap, anyatej hiányában, piros volt a torka de mostmár jobban van, szilárd ételeket eszik, de a reggeli és esti tápszert már nem fogadja el. Már vagy 4 napja hogy ez megy, egyik délután csoda folytán megivott 120 ml, de azóta nem ivott. Fog még tápszert inni vagy mi lehet az oka hogy elutasítja?
2023. jan. 30. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sem ivott már ilyenkor. 3,5%- os tejet kapott, ilyenkor már lehet ha nem allergiás. Nem olyan finomak ám azok a tapszerek.
2023. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tej allergiás, ezért nem kaphat még tehén tejet.
2023. jan. 30. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, már nem igényli. Ha nem éhes, akkor ne adj neki, viszont figyelj arra, hogy változatosan, egészségesen egyen.
2023. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor ezért. A tejallergiásoknak valo tapszerek konkrétan gusztustalanok. Ha eszik amúgy rendesen, akkor szerintem beszélj a dokival vagy vedonovel, miből kell többet ennie/innia.
2023. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1 éves koruk után alapból nem adtam már nekik.

Változatosan esznek, az pont elég.

2023. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik napról a másikra hagyta el. Én is kétségbe estem akkor. Tejet sem ivott, csak vizet, azt is alig.

Evett rendesen, ivott amennyi neki jól esett, ez épp elegendő volt.

2,5 éves már és nagyon sok vizet iszik. Nem kell aggódni.

2023. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt eszik amit mi, mi sok levest eszünk ami tele van zöldségekkel, szereti a gyümölcsöket, a paradicsomot. Remélem elég neki ennyi tápanyag.
2023. jan. 30. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Kisfiam lassan 3 éves, és még mindig igényli a tejitalt. Adom neki, mert sajnos fényevő. Ha a tiéd eszik rendesen, akkor ne parázz.
2023. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!