Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális, hogy a 3 hónapos...

Normális, hogy a 3 hónapos babám 1 hét alatt fél kg-ot hízott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megijedtem és bűntudatom is van. Múlthét hétfőn voltunk 3 hós státuszon 5820 gr volt, ma mértük 6340 gr volt. Napi 5 és mostanában 6x eszik, mert eddig nem ébredt éjjel, de most már igen… Beba ExpertPro HA Startot eszik a neki megfelelő adagot 180 ml vízhez 6 kanál tápszer. Mikor itt volt a védőnő kérdeztem, hogy nem baj, hogy 5 helyett 6x eszik? Azt mondta nem… egyébként a 3 hós státuszon 61 cm mértek, de mostmár 68-as rugik jó rá…


Félek, hogy túl etetem… csökkentsem az adagját? Nagyon rosszul érzem magam ez volt az első hónap, hogy teljesen tápszeres :(


51 cm el és 3210 gr al született, 3010 el jöttünk haza :/



2023. jan. 30. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet butaságot írok, de nem lehet a 3 hós növekedési ugrás miatt? Nekünk is eddig 5x evett, most megint 6x... át is aludta az éjszakát, most ébred mint régen... pedig azthittem jön a jó világ már:D
2023. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm lehet benne valami csak el is felejtettem, mert már tápszeres 😶
2023. jan. 30. 21:46
 3/5 babyboom567 ***** válasza:
100%

az első 3 hónapban ,minden hónapban 1200gr-ot hízott a gyerekem.3 hónaposan majdnem 8 kiló volt.Aztán ez lelassult.

Semmit nem csinálsz rosszul, nem lehet túletetni egy 3 hónapost.

2023. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ok nem kap enni, az nem fog zavarni, hogy sír mert éhes.

Nyugi lehet most szépen hízik, de mikor elkezd enni akkor leáll a hízás, ott majd azon izgulsz majd.

2023. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom az első 2 hónapban a dupláját ette a súlyának és korának megfelelő adagnak, még sem hízott el, csak ő akkor nőtt sokat, később kevesebbet. Ha sok lenne neki a kajcsi, akkor nem kérné vagy visszajönne, nem tudod úgy túletetni
2023. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!