Éhes vagy a hasa fáj?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő anyuka vagyok és van egy 4 hetes kisfiam. Az utóbbi 2 hétben nagyon nyugtalan, az elmúlt 1 hétben pedig sokat sír is. Eddig Beba Sensidout evett, de 2 napja elkezdett nagyon bukni, így tegnap lecseréltük Milumil Komfortra. Azóta nem bukik, viszont sokszor ugyanúgy vigasztalhatatlanul sír.

Sajnos tapasztalat hiányában nem tudom eldönteni, hogy éhes vagy a hasa fáj. Van amikor húzgálja a lábát, van amikor nem. Korababa és most 3 kg, etetésenként 100ml-t eszik. Ha esetleg megpróbálok neki többet adni, hogy hátha azért sír mert éhes, akkor ha sok neki, visszabukja? Vagy kiköpi a cumisüveget? Nagyon tanácstalan vagyok, a védőnő szerint így is csak 70ml-t ehetne súlyhoz számolva. Segítsetek kérlek, mert már nem tudom mi lenne a jó :(


2023. jan. 31. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitartást, valszeg hasfájós. Így ne magad hibáztasd, ne törje le az önbizalmat. Nem kezdő anyavagy, hanem ANYA. :)
2023. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hasfájás. Tornáztatni próbálhatod a lábát a pocakjához húzni, neten találsz videókat. Nekünk ez segített a legtöbbeg ha épp az volt a baj hogy nem tudott pukizni. De nem mindig ez a helyzet.

A hasfájáson semmi sem segít csak az idő.

Amiket szoktak próbálni de szerintem csak arra jó hogy azzal is megy az idő és a reménybe kapaszkodva túléled: infacol, espumisan, biogaia, laktáz csepp.

2023. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szoktam tornáztatni, illetve puki is jön neki (nem csak tornánál). A kakival küzdünk, az nem megy neki, hiába jó az állag, nem nyomja ki, így szélcső :( mivel tornával sem jön ki. Lehet látni, hogy hiába nyom, a popót összeszorítja.

Espumisant és biogaiat próbáltuk, irdatlan üvöltés volt, rettentően megcsavarhatta a hasát :(

És ha esetleg a hasa fáj, de a 100ml után úgy látom, hogy még enne, az lehet a hasfájás miatt is? Mert hiába adok cumit, kiköpi és. Szóval próbálná evéssel csillapítani a hasfájást?

2023. jan. 31. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Reflux fölmerült? Az én fiam szoptatott baba, de ő emiatt evett szerintem rengeteget: lemosta a tej a savat és kevésbé fájt neki. Ez esetben többször kevesebbet ajánlanak, legalábbis szoptatásnál. Tehát hogy inkább hamarabb kínáljuk, így kevesebbet eszik egyszerre. Tápszerre nem tudom, vonatkozik -e.
2023. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálom figyelgetni, de nem tudom pontosan mit kell nézni, mik az igazi tünetei :( hiába olvasgatom a neten
2023. jan. 31. 15:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!