Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vajon akkor jól lakott és...

Vajon akkor jól lakott és elég volt?

Figyelt kérdés

Négy hetes a babám szoptatok és tápszer ezek is két hetes kora óta. Sajnos csak a szoptatást nem bírom ordít amíg nem kap tápszert. Maximum nappal bírja ki szoptatással de estére már olyan éhes lesz ,hogy úgy ordít mint még soha amíg nem adok neki tápszert.

Ilyen idős korba 120 ml-t kellene megjönnie kettő három óránként.

De ez nagyon ritka. Most például 50 milit megevett egy nagyot böfögött és el is aludt rajtam vajon még próbálják neki adni erőltessem hiszen csak álmos vagy talán tegyem le aludni és ennyi volt? Első anyuka vagyok sajnos nem tudok sok mindent.


2023. febr. 23. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén. Mit látsz a babádon? Alszik, nyugodt.

Nem leszel előrébb, ha húsz féle anyuka tizenöt féle választ ad. Mindenki babája más. Van akijé még ennyit sem eszik, a másik szerint kevés, adj még neki, a harmadik szoptatásharcos, aki szerint erőltesd a csak anyatejet.

A babát figyeld, mert mentálisan belerokkansz, ha minden nem nagykönyv szerinti dolgot idegenekkel beszélnél meg. Ha valamiben nagyon bizonytalan vagy, a gyermekorvost hívd fel.

2023. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene erőltetni? Megnyugodott, elaludt, már nem éhes, tömni nem kell a gyereket.

A tápszeres dobozon a tápszer mennyiség azokra a babákra van szabva, akik kezdetektől tápszeresek és rájuk is csak irányadó.

Az én kislányom pl 9 hósan reggelire sosem iszik meg 120 ml-nél több tápot, pedig a dobozon 200+ van egy adagként. Nem aggódom, neki így a jó. Én sem tudok bezabálni reggelire.

2023. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetesen 200 ml fejt anyatejeket ivott, most 8 hónapos és jó ha 120-at megiszik. De szépen hízik. A babádat figyeld, mert abszolút nem lehet sablont húzni rá, hogy melyik gyereknek mikor, mennyire lehet szüksége. Ha alszik, szerintem is tele a pocakja. :)
2023. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!