Éjszaka és nappal rutin ?

Figyelt kérdés
4 hetes babámnál próbálom kialakítani hogy tudja reggel van vagy este stb.. nappal virágos kicsit zajosabb este sötét és csendes. Mennyire igaz ez és jó ha ezt csinálom ? Van értelme ? Sokszor nappal is sötét van hogy aludjunk .
2023. febr. 23. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudsz neki segíteni, ha éjszaka teljes sötétségben altatsz nappal félhomályban mondjuk és nem feltétlenül síri csendben. Előbb utóbb ráállnak, hogy mikor van éjszaka.
2023. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én sokáig nappal világosban altattam, kb mindegyiket 1 éves kora körül kezdtem nappal is sötétben altatni. Éjszaka viszont soha semmilyen körülmények között nem kapcsoltam villanyt, sötétben szoptattam, éjszakai halvány fény mellett pelenkáztam. Mindkét gyerekem jó alvó volt mindig. Soha nem cserélték fel a napszakokat, könnyen ráálltak az éjszaka-nappal valtakozására.
2023. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első naptól kezdve este sötétben és csendben altatunk. Nappal világosban, vagy félig lehúzott redőny mellett. Nappal beszélgetünk, pakolok, tv-t nézek, amikor alszik. Este nem szoktunk már zajongani. Elég hamar megtanulta, melyik a hosszú alvás.
2023. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nappal sokat van ébren. Van hogy órákig és utánna már a túlzott kimerültségtöl sír . Pedig már altatni is próbáltam csendben ringattam. De le teszem és ébren van ujra. Csak ásít sokat és nézelődik . De ezt akar 5-6 órán keresztül.
2023. febr. 23. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad hasra letenni?
2023. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nappal nem sötétben altatom, pont azért, hogy érezze hogy ez másmilyen alvás.

Este sem teljesen, mert nehezen alszik el, sokszor járkalni kell vele, ringatni, szoptatni, akkor közben bekakil, akkor pelenka csere... És ez ilyen több órás program. Halvány fény muszáj nekem, különben orra esnék vele. Szintén négy hetes.

2023. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 hetes pici nem fog úgy aludni mint a nagykönyvben, hogy leteszed és alszik. Neki még a te közelséged kell hogy el tudjon aludni. Kösd magadra, tedd a mellkasodra. Nem ridegtartásban kell őt tartani egy kiságy közepén. Eddig megszokta, hogy hallja a szívedet, ott vagy neki, meleg van, most meg egy üres "hideg" ágyban kellene aludnia egyedül. Az óriási baj ha akkora baba 5-6 órákat fent van, ő nagyon max 1 órát bír fent lenni, de inkább csak felet. Neki az érintésedre, testközelségedre van szüksége.
2023. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!