Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem akarja elfogadni a cumisüv...

Nem akarja elfogadni a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisbabám anyatejes+tápszeres. Néhány napja nem igazán akarja elfogadni a cumisüveget napközben, pedig látom rajta,hogy éhes szegény. Többször próbálom neki adni, szünetet is tartok. Olyan néha, mintha nem tudná,hogyan kell elkezdeni enni belőle, mert ha sikerül, akkor viszont nincs gond,megeszi a tápszert, szóval nem a tápszerrel, hanem a cumisüveggel lehet a gond. Lassan 3 hónapos lesz a babám, az elejétől ezt az üveget (avent natural)használjuk, persze a fejet már cseréltem rajta. Nem tudom,hogy miért van ez, szerintem nem fáj sem az ínye, sem a szája, mert éjszaka pl minden gond nélkül eszik. Valami ötletetek van esetleg? Vagy járt valaki hasonlókèppen?



2023. márc. 15. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg cicilne inkább vagy az ínye is fájhat már.
2023. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kipróbálnék másik cumisüveget is, pl mam. nálunk ebből pikkpakk ment az evés szopizas után
2023. márc. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém akkor kezdte ezt csinálni, amikor növekedésnek indult a foga. Éjjel evett, mert akkor nem érzi úgy a fájdalmat, nappal meg Dologél/Dentinox/figyelemelterelés kellett.

Még mindig ezt csinálja, ha épp jön a foga. Amikor van egy kis szünet két fog között, akkor semmi gond, aztán kezdődik elölről a küzdelem.

2023. márc. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mam cumisüvegetet is próbáltam, sajnos azt sem fogadja könnyebben. Én is gondoltam arra,hogy talán a fogcsírák mozognak már. De így kevesebbet eszik mint szokott, úgyhogy ma beszélek a védőnővel is.
2023. márc. 16. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte tuti hogy a folyási sebesség más mint amikor szopizik. Hogy gyorsabb/lassabb-e, innen nem lehet megmondani. Kb 2-3 hónaposan váltottunk mi is folyási sebességet (MAM) a csak tápszeres gyerekemnél.

Ugyanakkor az a tanács általában hogy ha szoptatni is akarsz mellette akkor maradjon a leglassabb folyású...

2023. márc. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A fejet már jóval korábban lecseréltem, mint ahogy a probléma elkezdődött, úgyhogy nem hiszem,hogy az lenne a gond.
2023. márc. 16. 08:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt hasonló,de mondjuk akkor folyamatosan sírt is a cumisüvegnél,olyankor többet volt mellen,többet szoptattam. Védőnő nekem akkor azt mondta cumizavar csak éppen fordítva. De mondjuk sírt is is nagyon akkor ahogy a cumisüveget a szájába tettem. De így ha cumifejet is cseréltél. Ez esetleg nem lehet opció? Vagy a tápszer íze?
2023. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is sír ha odaadom a cumisüveget. Tápszerrel nem hiszem,hogy gond lenne, már egyszer váltottunk, akkor más jelei voltak annak, hogy nem ízlik neki. Ma lekopogom, nem volt eddig gond , remélem ahogy jött úgy megy is a dolog.
2023. márc. 16. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd jön a,foga akkor kevesrbbet fog enni mindig :) Ne ijedj meg tőle majd
2023. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!