Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 10 hónapos a babám és lassan...

10 hónapos a babám és lassan be szeretném fejezni a szoptatást...?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék tápszerre. Viszont ezt hogyan kell csinálni? Tudnátok segíteni kérlek? Eddig a szoptatás igény szerint volt. Mennyit eszik tápszerből egy ennyi idős baba és mennyi időközönként? Eddig csak akkor kapott tápszert, ha mamánál volt (hetente kb. 1x).

Köszönöm. :)


2023. máj. 10. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nekem egyik pillanatról másikra elment a tejem, úgyhogy gyorsan kellett váltani, kicsit izgultam, de nem volt semmi gond az átszokással. Az egyik etetésre tápszert kapott, és onnantól csak azt. Van a dobozon egy útmutató, hogy mekkora baba mennyit eszik, de az enyém pl. szintén 10 hónapos és baromira nem úgy eszik... :D Ki kell tapasztalni. (Az enyém napi 8x120 ml-t eszik.) Ugyanakkor adj neki tápszert is, amikor megszoptatnád. A tápszer nem szomjoltó, mint az anyatej, azt nem tudom, hogy tudtad - e, úgyhogy utána meg lehet próbálni, hogy esetleg kér - e pár korty vizet.
2023. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

1-es. A tápszer nem szomjoltó?

2,5 éves kisfiam autista és semmilyen folyadékot nem hajlandó meginni csakis a tápszert. Ez születése óta így van sajnos. Soha nem ivott se vizet, se teát, semmit.

Szóval de! A tápszer folyadék és étel is egyben. Remek szomjoltó, hiszen nagy részben víz.

2023. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2! Lehet, hogy a fiad csak azt iszik. De. Tápszer után egy gyereknek, csecsemőnek is,vizet kell adni!
2023. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

A csak tápszerrel táplált babákat kell külön is itatni, mert a tápszer nem oltja a szomjat, a hozzátáplált babáknál azonban az anyatej szomjoltó is egyben, ezért külön cumisüvegezésre nincs szükség. - kismamablog

Nem azt mondtam, hogy nincs benne víz. A hidratáló és a szomjoltó közt az a különbség, hogy képzeld el, hogy eszel egy tál húslevest és utána jól esik egy korty víz. Nem azért, mert elporladsz nélküle, hanem mert szomjúság érzésed van annak ellenére, hogy nem vagy kiszáradva. Elvileg tápszer után lehet szomjúság érzése a babáknak (nem mindegyiknek, de ha nem ismered a babád ilyen szempontból, akkor érdemes kipróbálni, hogy mire van igénye, ne emiatt sírjon), anyatej után viszont nem jellemző (de biztos létezik olyan baba, aki azután is igényel vizet). #1

2023. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, de visszatérhetnénk az eredeti kérdésre? 🙈
2023. máj. 10. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam teljes tápszeres volt és igény szerint tápláltam, akkor és annyit adtam neki amennyit kért. Ugyanúgy szoptatós pózban, összebújva adtam neki a cumisüveget óvatosan döntve, nem pedig lenyomva a torkán.

Valószínűleg nem lesz gond, ha már előfordult, hogy evett tápszert, de lehet ellenállás a cumisüvegre és a tápszerre, mert az anyatejet szeretné és a megnyugtató cicit.

Én fokozatosan csinálnám a helyedben, egyre csökkenteném a cicit, és tápszerrel kínálnám. Pl. bevezetném, hogy az első délelőtti mindig tápszeres legyen. Aztán a többit is így. Pár nap kihagyásokkal, amennyire bírja :)

2023. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is 10 hónapos. Lassan álltunk át. Én nem feltétlenül akartam, de így alakult. 3x210 ml-t kap általában. Ő már étkezik 3x + keksz+gyümölcs, rágcsák étkezések között. 3x200 ml azt úgy értsd, hogy 3x180 ml, de 210-nek kell számolni, mivel a tápszer feloldás után megnöveli a mennyiséget. Étkezés után kapja, pl. 120 ml-t, aztán egy kis idő múlva még 60, vagy 90-90ml. Nem issza meg egyszerre, mivel eszik is már rendesen. Nem azt amit mi, mármint hasonlót, csak só nélkül. Illetve étkezés közben, meg úgy egész nap kínálom vízzel. Nem szabad sokat, mármint úgy értsd, hogy nem szabad annyit adni, ami a tápszer kárára megy, mert az a legfontosabb folyadék! Ha kérdésed van, írd meg. Ha tudok, segítek.
2023. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy este van, hogy 30 ml-vel többet keverek be, arra az esetre, ha szeretné. De akkor, ha látom, hogy nagyon iszik, vagy ha nem evett annyit, mint szokott. Nem mindig. Ha akarja megissza, ha nem, akkor hagyom. Utolsó voltam.
2023. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!