Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Adhatok vizet a 4 hónapos...

Adhatok vizet a 4 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Meleg van de azt olvastam a baba könyvben hogy vese gondot okozhat stb ha 6 hónapnál előbb vizet adok neki. Csak tápszert szabad . Anyukám meg hajtogatja hogy adjak neki ő is adott nekem anno. Mi lenne a legjobb ? Nagyon meleg van nem tudom lenne e rá szüksége vagy sem . Tápszer elég e…
2023. máj. 31. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Ha szoptatod akkor tápszert semmiképp. Vizet akkor, ha nagyon nagyon meleg van. Az anyatejjel elegendő folyadék jut a szervezetébe. Teljesen felesleges itatni, ha megfelelő mennyiségű tejed van. Én 40 fokban sem itattam pluszban.
2023. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz kérdés. Ellenőrizd a kutacsát, ha be van húzódva, akkor szomjas lehet. Próbáld megszoptatni, a szoptatásnál először HÍG tej jön, éppen azért, hogy a baba szomját oltsa és ne felesleges kalória jöjjön.

Ha nincs napi 1-1,2 liter tej, akkor megfontolandó a babavíz vagy forralt, szobahőmérsékletre lehűtött víz.

2023. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Babavizet adhatsz.
2023. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Tápszeres táplálás a témakör így gondolom tápszeres a baba.


Kínálhatod, max nem kéri. Pár korty víz nem fog ártani.

2023. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell, hiszen a tápszer 80%-ban víz. Ha vízzel itatod, eltelíti, nem lesz éhes.
2023. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges
2023. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Tápszeres babának igen, kell a víz. Anyatejesnek nem kell, de adható.
2023. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát igen tápszeres témakörbe írtam elég rosszul fogadom a szoptatás ra való megemlítéseket nagyon szomorú vagyok de sajnos már nem tudok szoptatni nagyon megviselt a dolog még mindig nem vagyok túl rajta .. sajnos csak két hónapos koráig szoptattam..

köszönöm a válaszokat x

2023. jún. 1. 08:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Szuper, hogy két hónapig szoptattad, ez nagyon jó dolog, de a tápszer sem rossz dolog. Sőt, szeritem aki azt mondja, a tápszer a könnyebb út, az ostoba. Állandóan költeni rá (plane a mai árakkal), sterilizálni, mosogatni, kevergetni, ha kimozdulsz vizet vinni, melegíteni, stb... Én belehaltam volna, ha tápszerrel kell szórakoznom éjjelente.
2023. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy gond lenne. Az én babám sárga lett és a gyerekorvos azt mondta adják neki babavizet Szentkirályit illetve Mecsek baby teát hogy minél előbb mossa ki belőle. Egy hetes volt és már kapott. Persze nem ivott sokat pár korty ment le alkalmanként.


Nagy melegben egyébként amúgy is kell én így tudom.

2023. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!