Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan hagyjuk el a tápszert...

Hogyan hagyjuk el a tápszert és váltsunk sima tejre?

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom de még mindig reggel este ezt a BEBA HA Expertpro 2 tápszert kapja. Ivott már párszor pohárból rendes melegített tejet de az ugye csak kis mennyiség. Anyósom már ezzel csesztet jó ideje (meg sokminden mással) hogy már rendes tejet kellene innia. Igazából én már 2 évesen is elhagytam volna de nem tudom h ha hirtelen 2,5 dl sima tejet adnék neki egyik reggel este akkor nem lesz tőle semmi baja? Igazából az se tudom hogyan kellene ezt elkezdeni. Meg cumisüvegből issza megszokta de pohárból iszik napközben teát vizet. Ezt csak úgy simán egyik napról a másikra el lehet hagyni és váltani? Meg ennyi tejet hogyan igyon meg egyszerre pohárból? Hány %os tejet kellene adni neki? Reggel felkelés után szokott tápszert inni utána reggeli este meg vacsora fürdés után.
2023. jún. 13. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Tejitalt adj neki tápszer helyett elsőnek. Az is olyan dobozos mint a tápi. Be kell keverni vízzel.
2023. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

3 évesen megis mi a fenének a tápszer?

Meg cumisüvegből?


3éves, okos gyerek. Elmondod neki, nincs több, elfogyott. Mutatod a dobozt hogy üres.

Ennyi.

Helyette felajanlod a tejet.


Nem értem ezen mit kell ennyit túlaggódni.

2023. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha semmi baja nem volt eddig a tejtől, akkor többtől sem lesz. Bár én inkább arra szavaznék, hogy cumisüveget hagyjátok el, nem csecsemő már. Reggelihez, vacsorához kapjon tejet, ha kér, de ekkora gyereknek semmi szüksége már a tápszerre.
2023. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Én azt se értem, tej minek.


Mi sosem ittunk, szóval eszembe sem jutott tejre váltani, a 2 évesen rendes reggelit és vacsorát eszik, mellé vizet iszik.


Amúgy tényleg túlgondolod, egyszerűen tedd el a cumisüveget meg a tápszert és adják neki bögrében tejet, ha annyira akarsz. Az első 1-2 alkalommal talán hiányolni fogja, aztán megérti és kész.

2023. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Fogod es nem adsz neki.Este fürdés és fKgmosás utÁn vizen kívül ne adj neki semmit,mert elromlanak a fogai,reggel rendes reggeli mellé ha akarod adj neki tejet vagy kakaót, olyan tejből amilyenből akarodm
2023. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám ezt a rituális tejivást leépíteni. Tehát, hogy nem kap reggel rögtön egy pohárral/cumisüveggel megszokásból, hanem pl. akkor, ha gabonapelyhet kap reggelire. Ha ilyen verzió nem érdekel, akkor amúgy nyugodtan egyik pillanatról a másikra lecserélheted a teljes mennyiséget bárhány százalékos tejre. Még ha érzékeny is lenne rá, ami nem valószínű, mert más tejtermékekre is az lenne akkor, akkor is max menne tőle a hasa. Tejtől nem lesz durva allergiás reakciója, ha amiatt aggódsz. Nyugodtan tegyél le elé egy pohár tejet. A cumisüveget meg lehet próbálni együtt eltenni, hogy ez már neki nem kell, mert ő már nagylány. 3 évesen már felfogja.
2023. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
És nem kell tejet innia, elég ha tejtermékeket eszik. Túró, sajt, joghurt...
2023. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éves, megbeszéled vele, hogy a cumisüveg, meg a tápszer a babáknak való, ő már nem baba. Ha elfogyott a tápszer, ne vegyél többet.
2023. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!