Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni tápszernél a 2 órás tárolási időt?

Figyelt kérdés
A lányom napokon belül 1 éves lesz, és egy csomószor esik meg velünk olyan, hogy alvás után, amikor kel és enne, már 2,5 órás a tápszer, amit altatáshoz csináltam. Vagy sír hajnali 3.30-kor, azt hiszem, hogy éhes, de végül bealszik és 6-kor kel. Valahogy mindig 120 ml érintetlen tápszerek maradnak rajtam, és higgyétek el, próbálom megtippelni, hogy mikor mi és mennyi kell neki, de kb napi 1-2x nem sikerül. Most kezdett el több szilárdat enni és kicsit káoszos, hogy mikor mennyi tápszer kell. Eddig nem adtam oda neki a 2 óránál "idősebb" tápszert, de olyan sokadszorra fordult elő, hogy ki kellett önteni, hogy mostmár játszom a gondolattal. Meg hát na, elég drága is. Szerintetek rossz ötlet lenne odaadni? 3 óránál régebbi tápszert nem adnék, ez a 2,5 óra, amibe mindig valahogy beleesünk. Ha számít, sosem melegítem neki, szobahőmérsékletű ásványvízbe teszem a port és szobahőn áll, amíg meg nem issza. Beba Optipro 2.
2023. jún. 14. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 óránál régebbit nem adok neki. Mindig mikor kiöntöm mondom is magamba ezzel tartoztam az ördögnek ilyen árak mellett. De inkább ez mint egy hasfájás, vagy komolyabb. Még az 1 órát is sokallom. Nekem így megtúrósodik egy idő után, szerintem nem is jó. Ha szobahőn kevered be akkor viszont rakd be a hűtőbe, és onnan melegítsd mikor kell. Nekem a védőnő azt mondta hogy egy napra előre is elkészíthetem a tápszert csak akkor szobahőn bekeverem és hűtőbe tároljam.
2023. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A hűtős sajnos nem működik nálunk, mert azt csak akkor lehet használni, ha nem iszik bele a gyerek, nálunk meg mindig az van, hogy ha csak egy kortyot is, de beleivott és belekerültek a baktériumok. Nálunk szemre még nincs baja a 2,5 órásnak sem, de megkóstolni nem mertem (a frisstől is undorodom). Mondjuk ha az íze jó, attól még lehet rossz a babának, úgyhogy ilyen szempontból mindegy is, milyen íze van.
2023. jún. 14. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kiontottuk ha megmaradt. Nem er annyit.

Ne aggodj majd a rendes kajakat is ki fogod dobni gyakran miattuk. Az is agyhalal.

2023. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát pedig én berakom azt is a hűtőbe, amibe már beleevett. Így csinálom újszülött kora óta. Úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mert így tuti nem romlik meg. Szobahőmérsékleten pedig én már büdösnek érzem kb 2 óra múlva.
2023. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Szobahőmérsékleten tényleg nincs baja. Anyatejet három órát is tárolom szobahőmérsékleten, ha úgy alakul. Ennél tovább viszont tényleg necces, bár saját szememmel láttam unokaöcsémet előszedni a sokórás "aranytartalékot" az ágy alól, és bepuszilni minden gond nélkül.


Preferálom a hűtős megoldást, és bekeverem előre, aztán inkább kétszer veszek ki az előre gyártott tápszerből vagy benn tárolt anyatejből.

2023. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Max ha hütőben tároltam, szobahőmérsékletűt max egy óráig adom oda neki, mindig frissen készítem.
2023. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyon maximum 1 óra volt, amikor még nyugodt szívvel odaadtam neki. Pedig nekem is fáj kiönteni. Tejitalt iszik. Most beteg, totál nem lehet megmondani, mikor eszik. 2 nap alatt szerintem közel 1 liter kész tejitalt öntöttem ki. Jó, szerencsére nem ez az általános. Éjszaka is úgy jártunk, hogy mutogatott a konyhába, hogy ő kér tejet. Megcsináltam, szívott kettőt, nem kérte. Ki lett öntve, mert nem tudtam, mikor ébred. És jól is tettem, mert 3 óra múlva lett éhes. Mondtam is a férjemnek, hogy nagyon fáj ennyit kiönteni. De inkább, mint hogy fájjon a hasa.
2023. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pedig a dobozán 2 óra van, azt hittem, hogy addig teljesen biztosan jó. De akkor lehet, hogy inkább a másik irányban módosítok a tárolási időn.
2023. jún. 14. 14:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha beleivott, akkor eleve nem érvényes a 2 óra. Max. fél órát vártam, utána kuka.

Ha nem ivott bele, akkor 1 óra. Nyáron annyi se.

Nem éri meg

2023. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Ötös vagyok, örülök hogy le lettem pontozva, de nyugodtan el lehet hinni, hogy a tápszer gyártók, mint a legtöbb élelmiszer és/vagy gyógyszergyártó cég agyonvédik magukat és túbiztosított utasításokat adnak. Ha ők ráírják a dobozra, hogy két órát tárolható szobahőmérsékleten, akkor az normális higiéniájú és hőmérsékletű lakásban két óráig biztosan tárolható, valószínűleg tovább is simán. Nem nagyon van élelmiszer, ami komolyabban meg tud romlani szobahőmérsékleten ennyi idő alatt.


De felőlem mindenki úgy dobálja ki a tápszert, ahogy akarja, csak egymást ijesztgetni felesleges.

2023. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!