Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy nézett ki, amikor a...

Hogy nézett ki, amikor a gyereked átállt főként szilárd étel fogyasztására?

Figyelt kérdés
A lányom most múlt egy éves és pár napja üvölt, csapkod, minden baja van, ha tápszert próbálok adni neki. Akkor is, amikor egyértelműen éhes. Aztán egyszer csak rákap és megiszik 250 ml-t. Próbáltam várni, hogy majd ha elég éhes lesz és kéri, akkor adok, de inkább üvölt 2 órán keresztül az éhségtől, de nem eszik. Szívószálas pohárból valamivel jobban elfogadja a tápszert (meg vizet, abból izgalmas inni). Most a férjem vacsira elétolt egy tál chilis babot és felcsipegetett egy rendes felnőtt adag felényit. Amikor én adok neki "baba kompatibilisebb" szilárd ennivalókat, azt meg kiveri a kezemből. Pl. vajas zsömle, sonka, sajt, főtt tojás, rántotta, ilyen olyan tészta, gyümölcs, sült zöldség, husi. Ezekből is eszik, de éppen csak kóstolgatja, sosem eszik annyit, mint amit most vacsira evett. Nem értem. Mit csináljak, hogy egyen bármit? Jó nekem a tápszer is, szilárd is, próbálom nem erőltetni, de akkor sem eszik, ha éhes. Ma kevesebb, mint feleannyit evett, mint átlagosan szokott (külön ivott vizet, úgyhogy nem szárad ki). Bármi tipp, hogy mi lehet ez, mit próbáljak? Lehet, hogy most próbálja elhagyni a tápszert és átállni szilárdra? Az hogy néz ki, ha esetleg az lenne a helyzet? Bármilyen tanács érdekelne a helyzettel kapcsolatban. Köszönöm!
2023. júl. 3. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 8 hós kisfiam. Nem fogadja már el a tápszert, nem kell már neki, érzi ő hogy neki már nem arra ban szüksége. Ne erőltesd rá
2023. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad, hogy nem csinálsz neki külön, hanem a tiétekbôl kap? Hátha csak annyiról van szó, hogy azt akarja enni, amit ti is esztek. Ha nem kell neki a cumisüveg, álljatok át pohárra, valamikor úgyis el kell hagyni.
2023. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 És akkor a tied már csak szilárdat eszik?

#2 Igen, általában a sajátomból szoktam adni, nem csinálok külön olyan kis mikro adagot. De eszik is mindenből, csak nem sokat, nem lakik jól vele. Megpróbálom, hátha pohárból jobban megy, amíg több szilárdat eszik.

Köszönöm!

2023. júl. 4. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Szilárdat is ,meg darabos pürét. Esetleg azt is megpróbálhatod hogy hidegebben adod neki a tápit
2023. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 13 hónapos, semmiből nem eszik mennyiséget.

Tápszert iszik napi 3x még, ő igényli, vizet nagyon keveset iszik.

Enni azt eszi, amit mi. Ha olyan kaja van, amit nem eszik meg (pl.chilis bab), akkor bontok neki egy üveges 1 éves kortól adható bébimenüt. A 250 grammos üveg 3x-i étkezésre se fogy el. A lányom ennyi idősen röhögve bevert egy ekkora üveggel 1 evésre, utána letolt rá egy joghurtot, pudingot, gyümölcsöt. A fiam nem eszik sokat. Ennek ellenére fejlődik szépen. Én nem aggódom emiatt.

Tápszert meg ha nem kér, ne adj neki. Vagy próbálj más fajtát, ha esetleg még szeretnéd adni neki.

A fiam este és éjszaka a Milumil 3 tejitalt kapja, nappali alvás előtt Milumil 3 vaníliásat adok neki.

2023. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint napi 3x tápszerrel meg valamennyi ennivalóval is életben tud maradni egy gyerek. Vannak itthon üveges ételek, tejpépek, de amit nem tud ő egyedül megenni, azt nem fogadja el. Van itthon olyan Fruchtbaros tasak, amit én tudok megtölteni azzal, amivel szeretném, ma abban adtam neki vegyes gyümölcspürét, evett 150 grammot. Evett roston sült csirkét édeskrumplival, de szerintem max egy fél felnőtt marékkal összesen, és egy csomó pisztáciát elmajszoltak ezen kívül az apjával. Mellé 600 ml tápszert.

Ennél kevesebb szilárdat szokott enni normál esetben, de mellé 1400-1500 ml tápszert. Ami pár nap alatt egy jó nagy csökkenés. Szép hurkás kislány, pisil, kakil szépen minden nap, úgyhogy valószínűleg nagy baj nincs, de nagyon ijesztő ez a hirtelen ugrás. Szerintetek ez így rendben van? Nem erőltetem a tápszert, ha nem kell neki, lassan úgyis át kell állnia, csak megijedtem. Amúgy már így is szobahőn issza, úgyhogy nem az a gond. :(

2023. júl. 4. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A fiam simán kanalazza az ételt. Valamennyi jut a szájába is. Adj neki esetleg te is kanalat, hátha úgy jobban élvezi. De mondom, nálunk így se fogy mennyiség. A kaja mennyiség, amit eszik, az kb.2 felnőtt evőkanálnyi. És mellé nem nassol, néha kap pár szem kekszet, ha még úton vagyunk. Szóval nem azért nem eszik.

Tápszerből meg 2x210 ml-t és 1x240 ml-t iszik. Szóval az se olyan hú de nagy mennyiség.

De fejlődik szépen, jön-megy, van pisi, kaki, minden.

Szerintem ne aggódj. Lehet az is, hogy csak átmeneti ez az állapot. Az is lehet, hogy most elég neki ennyi is. :)

2023. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!