Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem eszi meg az előírt adagot?

Nem eszi meg az előírt adagot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisfiam 5,5 kg körül van és az utóbbi időben nem eszi meg a napi mennyiséget. Védőnővel kiszámoltuk, hogy 5500 gramm x 150 = 825 ml tápszer, viszont ő csak 750 ml körül eszik. Hiába erőltetem neki, nem kéri, nem tudok mit tenni. A súlya eddig szépen gyarapodott (2 kg született 34. héten), de eddig nem is volt gond az evéssel. Legközelebb majd csak a hónap végén megyünk a 4 hónapos státuszra, így addig nem tudom, hogy hogy alakul a súlya ennyi tápszer mellett. Jàrt valaki hasonlóan közületek?

2023. júl. 4. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Szépen kérlek ne tömd a gyerekbe a kaját, mert egy csak egy jó kis evészavart alapozol meg neki. Nem hülye, tudja mennyi kell. Nem fog éhen halni hidd el. Te mindig ugyanannyit eszel? Nincs például, hogy a nagy melegben mondjuk nincs étvágyad. Na, hát ez a babákkal is előfordul. Feleslegesen stresszeled magad is és a kicsit is.
2023. júl. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém meg masfeosz eszi. Ameddig jól gyarapszik és jó a kedve, addig ez tökéletesen normális. Nem vagyunk egyformák.
2023. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfélszeresét, akartam mondani...
2023. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyár van , változik a baba, nekem anno a fiam képes lett volna folyamat enni , utána meg nem evett normálisan,de szépen fejlődött. Az csak egy ajánlás,hogy annyit egyen , a babák nem tudják ,hogy nekik ennyit kellene enniük. Ők tudják mennyire van szűkségük
2023. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvassa az ajánlást, annyit eszik, amennyi jólesik neki. Nem kell erőltetni, pláne nem megtömni.
2023. júl. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ez nem sokkal kevesebb, az lenne a baj ha sokkal kevesebbet enne.
2023. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Egyébként persze utána olvastam és több helyen írták, hogy 5 kg felett 120-al kell szorozni. Nálunk az 5500 × 120 = 660 ml. Azt viszont simán hozzuk. Csak a védőnő nem így számolta.
2023. júl. 4. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te sem előírt adagokat eszel... Felesleges számolgatni
2023. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A felevesem sem eszi meg meg akkor sem, ha 120-al szamolok. Rendesen vannak napok, amikor 500 ml-ert konyorgunk. Semmi baja, hizik, jokedvu, meg se all egesz nap. Ez van.
2023. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!