Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem eszik a gyermekem?...

Miért nem eszik a gyermekem? Miért nem kéri már a tápszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Babám ehónapban lesz 7 hónapos. Mozgásfejlődése nagyon korán beindult, 4 hónaposan már mászott, “kutyázott/hintázott”, 6 hónaposan pedig felállt. Tápszeres volt 1 hónapos korától és mindössze 2660grammal és 47cm-rel jött a világra. 4 hónapos koráig minden rendben volt, majd ahogy elkezdődött a ht és a mozgása is beindult kevesebbet hízott és a tápszert is fokozatosan elkezdte elutasítani. Jelenleg 6800g és 68-70cm. Rengeteget eszik -most pár nap kiesett a betegség miatt, szinte nem is evett, most kezd visszaállni.- és mégsem hízza meg csak a kötelezőt, emiatt pedig rendszerint szid egy védőnő aki a doktornőnk mellett dolgozik. Azt mondja a gyermekem alultáplált, lusta vagyok etetni és hogy jobb helye lenne máshol ill. hogy nem fog megnőni, mindig ilyen baba lesz majd. Nem lesz ereje sétálni, stb.

Már félek vinni tanácsadásra. Voltunk vérvételen, minden rendben vele. Gasztroshoz is el fogom vinni. A pelenkája mindig tele van, napi kétszer pedig elvégzi a nagy dolgát is. Jó kedvű, rettentő eleven, mosolygós baba. Napi rendünk kb. 2 hete nincs, nagyon felborult de igyekszem minden erőmmel azt is beállítani. Mit tehetnék még? Rettentően félek..



#mileszababámmal
2023. okt. 13. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a pont, ahol ìràsban jelentenèm àrtónènit a felettesènèl. Nagyon szépen fejlődik a gyereked, màr megduplàzta a súlyàt.

Indokolatlanul fenyeget.

2023. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghízza a kötelezőt, akkor nem értem, mi a probléma, eszerint nem lehet alultáplált. Mozgékony, eleven - egy alultáplált gyereknek nem lenne annyi energiája. Írod, hogy sokat eszik, az most mindegy, hogy nem pont a tápszert - lemozogja. Szerintem itt a védőnő a hunyó, az beszéli beléd, hogy nincs rendben. Bár kerülni lehetne az ilyen védőnőket. Szerintem semmi baj a babáddal, kisebb mérettel is született, a jelenlegiekkel sincs baj - védőnőt ha nem tudsz váltani, akkor próbáld ignorálni.
2023. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, akkor 6 hónapos korára megduplázta a súlyáz. Tehát rendben van. De azért egy gasztróssal érdemes konzultálni, mert egyes ételallergiáknak tünete lehet a súlygyarapodás lassúlása.


" gyermekem alultáplált, lusta vagyok etetni és hogy jobb helye lenne máshol ill. hogy nem fog megnőni, mindig ilyen baba lesz majd. Nem lesz ereje sétálni, stb "

Ezt biztos így szószerint mondta?

Mert vagy ő kattant vagy te akarsz védőnő szidássa provokálni, de semmiképp nem normális ez a beszélgetés.

2023. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


1/3. Nem merek lépést tenni, mert félek, ha érdemben nem történik semmi, akkor pl kiküldi a gyámhatóságot vagy valami, esetleg bármilyen követ megmozgat, hogy még inkább bebizonyítsa, hogy a kicsim súlygyarapodása nem megfelelő.

2/3. 3 hónapos korára duplázta meg a súlyát, lassan pedig meg is triplázza amit, ha jól tudok akkor 1 éves korra kellene.

Az a problémája, hogy nem husis baba, illetve hogy nem 9-10kg, mint a legtöbb baba.

3/3! Számomra még a feltételezés is sértő, hogy a provokáció gyanúja felmerül. Nem egy tanúm van ezek kijelentésire és ha őszinte akarok lenni, a fent leírtak a nagyon visszafogott megjegyzései közé tartozik!

Pl; “Csoda, hogy életben van” és a “ Nem tudom szegényre fizikailag milyen jövő fog várni” szerintem durvább..

2023. okt. 13. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok


Az én kislányom 14 hónapos és most 9kg, szóval szerintem teljesen jól vagytok. Ha ilyeneket mond, akkor betegjogi képviselőt keresd fel. Vagy a védőnői hálózat vezetőjét.

De egyébként a biztonság kedvéért gasztrós nem árt. Nálunk például allergia miatt nem hízott jól az elején.

2023. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3as!

Köszönöm, mindenképp felkeresek egy gasztróst! 🤞🏼

2023. okt. 13. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"pl kiküldi a gyámhatóságot vagy valami, esetleg bármilyen követ megmozgat, hogy még inkább bebizonyítsa, hogy a kicsim súlygyarapodása nem megfelelő."

Aztán a hatóság megállapítja, hogy ez nem felel meg a valóságnak.

Tényleg jelenteni kellene a védőnőt a feljebbvalóknál, főleg, ha mint írod, tanúd is van az ilyenekre.

2023. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem teszel semmit, akkor csak tűrd tovább, hogyan viselkednek veled. 🤷🏼‍♀️
2023. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kicsit elmentünk egyébként a kérdésemtől. Megértem, hogy felháborodást vált ki a védőnő viselkedése -nem különbben érzek én sem- viszont leginkább a gyermekem tápszertől való eltávolodására lettem volna kívàncsi, hogy mással is előfordult-e. Tapasztalatok, ilyenek…


8/8: Nem, nem fogom tűrni, nem, eddig sem tűrtem. Kiálltam a gyermekem védelmében, ahogy a sajátomban is. Viszont a kérdésemre esetleg válasz? Tapasztalat? Hogyan tudnám újra a tápszert elfogadtatni vele esetleg recept, amiben a tápszert fel tudom használni?

2023. okt. 13. 23:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Felesleges elfogadtatnod vele a tápszert, ha most már szívesebben eszik mást. Úgy értem, felesleges ezt erőltetni. ha van olyan napszak, amikor szívesebben elfogadja, akkor próbáld arra az időszakra korlátozni, és békélj meg a gondolattal, hogy lassan talán leszokik róla.

Receptet nem tudok mondani, de ha rajtad maradna tápszer, amit nem tudsz felhasználni, felajánlhatod pl. ZEro Waste-es csoportokban más anyukáknak. Úgy legalább nem megy kárba.

2023. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!