Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki nem akart szoptatni, hogy...

Aki nem akart szoptatni, hogy apasztotta el magának a tejet? Nem volt tejláza?

Figyelt kérdés

Először is, nem kérem a negatív megjegyzéseket. Ez még nem is egy eldöntott dolog, pusztán gondolkozom rajta.

Mivel mindenhol úgy néznek a “nem szoptató” anyára mint egy bűnözőre, ezért nem biztos hogy orvostól kérnék első körben segítséget, most csak érdeklődöm, kinek hogy ment a folyamat.

Egyébként már van egy 5 éves gyermekem, és 1 hónapon belül várjuk a tesót. A kisfiammal mindent nagyon szerettem volna: természetesen szülni/szoptatni.

De egyik sem jött össze. És amellett, hogy irgarmatlan hasfájós volt, 3 hónapos koráig mindent bevetettem, de nem “találtunk egymásra”. Nekem ez egy kudarc volt, és lelkileg is nagyon megviselt, pláne hogy nagyszülői részről rendesen terrorba tartottak emiatt. Aztán 3 hónapos korában befejeztük. Addig minden tápszeres etetés előtt megpróbáltam szoptatni, és ami bement bement, de nem erőltettem már a végére, mert fizikailag és lelkileg is nagyon megviselt a nyomás, sikertelenség, és mellé egy álló nap nyűgös, de leginkább ordító csecsemő.

Ebben az esetben úgy alakult hogy a kereslet kínálat hiánya miatt tulajdonképpen folyamatosan elapadt nekem. (Az is igaz, hogy a vérzésem már a császár után 5-6.héten meg is jött) de most van bennem egy nagyon nagy szorongás és félelem a szoptatás miatt és egy elég erős ellenérzés is. Nem tudom jelenleg elképzelni, hogy végigcsinàljam újra azt a kálváriát amit akkor, sőt szerintem már kisebb sikertelenségnél is lehet feladnám. Csak nem tudom mi lesz, ha nem folyamatosan apad el a tej. Aki hasonlóan volt-ha volt ilyen, nála hogy alakult?


2023. okt. 13. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Vigyél tápszert már a kórházba (babavízzel, akkor mikró elég, nem kell forralni).

Ne tedd mellre egyáltalán, úgy nem fog nagyon beindulni ha nem éri inger.

Otthon hideg borogatás, ha nagyon belövell, mindig csak annyit fejj ki, hogy épp ne feszüljön.

Ne érezd rosszul magad, ez a te döntésed, senkinek semmi köze hozzá, a baba felnő tápszeren is🙂

2023. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem megvolt a szándék, de a lányom nem cuppant rá. Egész egyszerűen nem érdekelte sem bimbóvédővel sem anélkül.

A kórházban persze ment a terror, a gyerek éhezett stb, azt csináltam, amit az 1-es ír, hozattam be tápszert, cumisüveget, babavizet, úgy kezdett hízni.

Közben kézi és elektromos mellszívóval szívtam le a tejet, meg ott fogdostak meg "fejtek" a nővérek - ma már ezt sem engedném, mert visszagondolva undorító volt.

Szóval amit lefejtem, azt is megitta, de nagyon kevés volt.

Itthon is fejtem, de egyre kevesebb lett és elapadt.


Szóval fejegetni kell, hogy ne gyűljön meg, mert azon egy szint után csak sebész tud segíteni, arra figyelni kell.

2023. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek🙏🙏🙏

És mindenki másnak is, aki magában tudta/tudja tartani az ezzel kapcsolatos negatív megjegyzéseit.

2023. okt. 13. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

A lányom nem volt hajlandó szopizni. Az első mellretételkor cuppantott egy hangosat és utána már egyáltalán nem volt hajlandó bekapni a bimbót, még bimbóvédővel sem (pedig a nővérekkel sokmindent kipróbáltunk) Ezután elkezdtem fejni, de ami lejött egy-egy alkalommal az édeskevés volt.

Itthon is fejtem még kb 2 hétig, de egyszerűen nem volt erőm tovább fejni. (1 óra alatt sem tudtam annyit fejni, hogy elég legyen, aztán a felét vissza is bukta és utána keverhettem a tápszert) Lehet, hogy én adtam fel túl korán, de onnantól kezdve, hogy abbahagytam a fejést úgy éreztem, hogy egy óriási kő esett le a vállamról. Tejlázam nem volt.

2023. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Siman elapadt, egyszeruen befejeztem a szoptatast, nem raktam tobbet mellre. Feszult egy nagyon picit, de mire oda tudtam volna jutni, hogy fejjek (mert azt mondtak, hogy ilyenkor azt kell, megkonnyebbulesig), el is mult.


Viszont kiemelnem, hogy azert is hagytam abba a szoptatast, mert a kisfiam sulya stagnalt majd fogyott 300 grammot es korhazba is kerultunk. Valoszinuleg nem volt eleg tejem, hiaba szoptattam 0-24, de ezt soha senki nem mondta ki, igy a mai napig kerdojeles.



Akinek rengeteg van, annak lehet nehezebb az elvalasztas.

2023. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár én nem közvetlenül szülés után apasztottam el, hanem a gyerek 1 éves korában.

Nekem könnyű volt, időnként minimálisan lefejtem,hogy ne feszüljön. Plusz hideg borogatás esténként. Aztán egyre kevesebbet kellett fejni, hogy ne robbanjon fel. :) Ez egy 1,5 hétig tartott kb. Szerintem ez így sokkal kíméletesebbet volt, gyógyszert sem szedtem, tejlázat sem kaptam.

2023. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem szeretnék kötekedni, de ha az előzőnél az lehetett a probléma, hogy nem volt elég tejed, akkor most miért szeretnéd majd apasztani?

Mi lenne, ha most a kezdetektől úgy állnál hozzá, hogy addig szoptatsz, míg van tej, azaz amíg neked és a babának is kényelmes?

Ha nem megy, akkor csak simán pótolsz, és valószínűleg akkor szépen elapad magától, nem kell direkt apasztanod.

De az is lehet, hogy ha a második babánál nem görcsölsz ezen annyit (és persze nem engedsz a család nyomásának és kéretlen beleszólogatásának), akkor jobban sikerül, mint az elsőnél.

Én legalábbis megadnám az esélyt, azzal a megnyugtató tudattal, hogy semmi gond, ha nem megy, akkor ott a tápszer és kész :)

2023. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Én is hasonlóan vélekedek, mint a 7-es. Nem ítélkezem, semmi jogom nincs rá, és abszolút megértem, ha a korábbi kálvária miatt tartasz a dologtól, de szerintem megér azért egy kis próbálkozást.


Ha nem megy, és csak görcs az egész, akkor persze, a tápszer is embert nevel a csemetéből. :)


Addig is boldog babavárást!

2023. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy van vele, aki nem akar. Nekem mindent bevetve is alig volt tejem. Soha nem feszült, nem csöpögött, a spriccelést meg el se tudom képzelni. Így semmi nehézséget se okozott abbahagyni, csak lelkileg fájt, de nagyon. Mint egy gyászfolyamat, ami során selejtnek éreztem magam.

Viszont pont ezért ez makaccsá tett és második gyereknél csak azért is megpróbáltam. Vele se volt több, bármikor gond nélkül leállhattam volna, de nem akartam. Nem érdekelt, hogy pótolni kell. Úgy voltam, hogy kapja amíg lehet. Úgy belejöttem, hogy 3,5 évig szoptattam úgy, hogy sose volt kizárólagos. A végén se volt mit akasztani. A kisfiam annyit mondott, anya nincs több és többé nem kérte.

2023. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*apasztani
2023. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!