Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tapasztalt anyukák véleményére...

Tapasztalt anyukák véleményére lennék kíváncsi,akik elővigyázatosságból vittek be tápszert a kórházba. Melyiket? Hogy oldották meg az elkészítést, babavíz, mikro? Szóltak érte, hogy miért nem a szoptatással próbálkozik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra az esetre, amikor pl. nem indul meg a tej, hiába van cicin a baba és úgy dönt az anya, hogy nem hagyja éhezni,inkább ad neki tápszert.
2023. okt. 19. 12:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem vittem a fiamnál utolsó nap imdult be a tej, addig meg a kórházban adtak neki amikor nagyon sírt hogy éhes. Annyi volt a lényeg hogy mellre tettem fél 1 órát szopizott lemértem csak 10-5 grammot evett és adtak neki.

Én nem vinnék be mert kényelmemben tuti nem a fájdalmas szoptatást erőstettem volna hanem tápszert adtam volna a gyereknek.

2023. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűbb ha közlöd, hogy nem akarsz szoptatni vagy ambulánsan szülsz és akkor nem kell kínlódni.

A legtöbb kórház olyan felszerelt, hogy örülhetsz, ha a folyosó végén találsz egy közös mikrót. Nem igazán alkalmas partizánakciókra, titkos etetésre.

Plusz tudniuk kell odabent, hogy mit adsz neki, mert addig amíg bent vagytok, az ő felelősségük.

2023. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Program császárom lesz és az egyik legnagyobb félelmem hogy nem fogok tudni szoptatni. Egyszerűen képtelen lennék végig nézni ahogy sír a babám mert éhes. Ezért gondoltam, hogy vinnék magammal tápszert, de nem tudom hogy ebben az esetben mire számítsak,gondolom nem veregetik meg a vállam😕illetve aki vitt, az melyik márkát ajanlaná?
2023. okt. 19. 12:15
 4/50 anonim ***** válasza:
92%

Nem vittem mivel adnak pótlást amennyiben kéred.


Ha nem akarsz szoptatni, az sem baj, csak tessék kiállni határozottan magadért.


Amúgy pedig meg kell kérni a csecsemőst, megmelegítik sterilizálják ha kéred.

2023. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

"nem indul meg a tej, hiába van cicin a baba és úgy dönt az anya, hogy nem hagyja éhezni"


???


A tejbelövellés még természetes szülés esetén is csak a 3-4. napon történik meg, a szoptatás nem úgy megy, hogy megvan a baba és másnap már van tejed. Jó, biztos van ilyen, de ritka, nem ez a "normális".


A baba nem "éhezik" úgy, ahogy te gondolod, az a dolga, hogy ordítson azért, hogy mellre rakd és beindíthassa magának a tejtermelést.


Szóval, ha szoptatni akarsz, engedd el ezt a hülyeséget, hogy szegény baba sír a kórházban, mert éhezik. Hidd el, baromi sokat fog még sírni, és nem csak azért, a babák egyszerűen sírnak, ilyenek.


A tejtermelés pedig nem azért indul be, mert kinyomod a babát, hanem mert leválik a lepény, ez császármetszésnél is megtörténik.


Olvass utána a szoptatásnak, ha nem vagy tisztában a menetével.

2023. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%

A programcsászár nem gátja a szoptatásnak, viszont a hozzáálláson rengeteg (ha nem is minden) múlik.

Egy újszülött nem csak az éhség miatt sírhat, sőt.

Az elején fogalmad se lesz, hogy mi baja van, viszont ha első nyikra pótolsz, gyakorlatilag 0 esélyt adsz a szoptatásnak.

Ami nem gond, de csak akkor, ha ezt akarod.


Én bevallom, első gyereknél elrontottam. Ugyan nem a kórházban, de az első otthoni napon pótoltam (a kórházban is kapott pótlást, de ott a személyzettől). Nem voltam elég kitartó. Játszócumit is kapott, cumizavaros lett. Hiába indult be később (normális esetben a 3.-7. napon lövell be), akkor már késő volt. És a tápszertől minden baja volt.

2023. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%
3 császáron vagyok túl és a 3. babámat szoptatom. A szülés módjától független a tejbelövellés, inkább egyéni genetika,kinek mikor indul be. Nekem mindhárom után a 4. napon lett tejem addig pedig szinte 0-24ben cicin voltak. Emiatt tudtam szoptatni, mert nem tápszerrel tömtem a cseresznyemag méretű gyomrát mindjárt első nap. Előteje mindenkinek van, az pár napig elég neki. Amúgy az enyémek is kaptak tápszert a kórházban, mert az volt a feltétele hogy haza mehessünk 2. napon, hogy a súlya ne essen tovább. Mondtam a csecsemősöknek, hogy haza szeretnénk menni másnap, adtak pótlást 2 alkalommal, de közben végig szoptattam is. Ők is emberek, megértik az indokot. Ha nem akarsz szoptatni, azt is megértik. Ha viszont akarsz akkor ne magánakciózz, hanem csak annyi tápszert adj, amennyi nagyon muszáj.
2023. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%

Adnak neki tápszert, ha kéred. Ne akciózz saját szakállra.

Pécsen pl kifejezetten kérték, hogy ne vigyünk be semmi ilyesmit, és megjegyzések nélkül adtak tápszert, mikor kértem.

2023. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Majd ott helyben rá kérdezek, hogy ha kell, hozhat- e be a férjem és ha igen, akkor milyet.
2023. okt. 19. 13:06
 10/50 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges. Tedd mellre a babát mérd nenbyit evett ha keveset jelezd és adnak.
2023. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!