Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Másnál is okozott gondot a...

Másnál is okozott gondot a tápszer megevése hozzátáplálás megkezdése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kislányom hamarosan tölti a 6 hónapot, tápszeres baba. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nagyon ízlik neki minden, már a tízórait kiváltottuk akkora mennyiségeket eszik püréből. Azóta viszont nem akarja megenni a tápszert, 5x150 ml-t evett, most ha sikerül is megenni 150 ml-t, legalább 1 órába telik, 3-4 nekifutással. Ma 120 ml-nél többet nem is tudtam megetetni vele egy evésnél, ezt is több próbálkozással..

Most fogom 2 esre váltani a tápszerét, rendeltem 3-as cumifejet is, ezek segíthetnek vagy valami más tanácsotok van esetleg?


2023. nov. 7. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Ugyanebben a cipőben járunk mi is, csak az én kisfiam már 8 hónapos. Én próbálok minél több hozzátáplálós ételt adni neki, vannak kikeverhetős gabonapépek, gríz, ezeket víz helyett tápszerrel kevertem. Illetve ami még bevált, de nem akarlak erre budzítani, az az "álometetés" 🤣 Elalszik és utána beteszem a cumisüveget a szájába és félálomba megeszik valamennyi tápot.
2023. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos az álometetés sem megy, amint annyira elalszik kiköpi,mintha cumi lenne 😅
2023. nov. 7. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Minek nyomod bele, ha nem akarja? Inkább örülj neki, hogy jól eszik. Az én kisfiam még 3 évesen is ezeket a szarokat itta, jobban ízlik neki, mint a rendes kaja. Borzasztó rossz evő. Most 3.5 éves, nemrég vettem el tőle, mert durván felnyomták az árát.
2023. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert kéne neki még bőven a tápszer (vagy anyatej).

Elvileg úgy van(vagyis nekünk úgy mondták többen), hogy fél éves koráig kizárólag anyatej(ennek hiányában tápszer vagy a kettő együtt) és igény szerint. Egy éves korig 75-80%-ban anyatej vagy tápszer, kiegészítésnek rendes étel kóstoltatás, max 1-2 kisebb étkezés kiváltás.

Másfél éves koráig illendő egy főétkezést(ebédet mondták) kiváltani 1-2 kisebb mellett, kb olyan 40-50% a rendes étel. 2 éves korig 20-25%-ban szükséges anyatej vagy tápszer.

2 éves kortól pedig simán csak reggeli/vacsora MELLÉ vagy éjjeli nasinak kell(ajánlott) az anyatej vagy tápszer, de nem főétkezésnek, szóval úgy, mint amikor te iszol egy kávét reggel a szendvics mellé.

És 3 éves kortól már nem szükséges tápszert/anyatejet adni, lehet sima forralt tejet/kakaót/gyerekkávét vagy ha nem kér, nem is muszáj tejeset, lehet teát, 100% gyümölcslevet is adni a reggelihez. De a lényeg, 3 éves korig szükséges "tejet" adni.

NYILVÁN, ha a kicsi másképp "gondolja" és valami miatt elutasítja már, akkor nem tudsz mit tenni, annyit, hogy próbálod csellel, bekeverni főzelékbe, bébiételbe, gyümölcspürébe, túrókrémbe stb. De alapvetően direktbe nem kell elvenni, 3 éves koráig kaphat bőven tejeset.

2023. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!