Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért a tápszert találják...

Miért a tápszert találják sokan megoldásnak?

Figyelt kérdés

Most nem arról beszélek amikor valaki nem akar szoptatni.

Hanem mondjuk amikor nyűgös a baba, akkor már biztos nincs elég tej, tápszer kell. Vagy szopja az ujját, akkor cumi kell, ne csinálja. Vagy éjszaka többször kel, tápszer, majd az elnyomja.

Amikor tök sokszor semmi probléma nincsen és nem is kéne alapesetben, mert csak ront a helyzeten általában.


dec. 16. 01:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem mindenki csinálha úgy, ahogy szeretné. Mi anyák ne ítélkezzünk mások felett mert tudjuk, hogy milyen nehéz.

Egyik fenti dologgal sincs gond. Boldog anya boldog baba.

(16 hónapja szoptatok, szóval nem azért védem a tápszerező anyukákat mert én is az vagyok)

dec. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Ha anyatejes ès felmerül egy hasonló probléma, akkor ott is a cicizés nyugtatja meg a babát.

Még oltásnál is ajánlják, hogy szoptasd közben a babát, vagy repülésnél…., mert az megnyugtatja a babát.

A cumi is erre szolgál, és a cumiüvegek is úgy vannak kialakítva, mint egy mell.

És lehet ez valami ösztön is, de mivel nem tudja ezeket anyatejjel megoldani, ezért van ez a megoldás

dec. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Hiszed vagy sem, szoptatás mellett egy katasztrófa volt az éjszakánk a másodikkal. Estére mindig tápszert adtam neki, mert akkor átaludta az éjszakát.

Én ezt vállalom, másodiknál már semmi időm nem volt igény szerint szoptatni még egész éjjel is, mert akkor semmit nem alszok. A nagyobbat meg vinni kellett oviba stb. És hiába a segítség a házimunka sem végzi el magát, ehhez még volt egy jókora kialvatlanság amit tápszer oldott meg.

Lehet, hogy ma divat Könnyező Madonnának lenni és feláldozni az egészséget is az anyaság oltárán. Csak én nem tartozom ebbe a csoportba.

Egy gyerekesek ítélkeznek a legkönnyebben azt vettem észre. Mert ők tudják szerintük tökéletesen csinálni. Mikor csak egy volt én is ráértem...

dec. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

De miért baj ha csak szimplán megkönnyíti valaki az életét? Miért kell mindenáron belegebedni, csak szoptatva legyen a gyerek és ne kapjon cumit?

A kislányom az első hetekben borzasztóan szenvedett minden szoptatás után. Evett, majd fél óra üvöltés következett, a nagy szenvedésben kihányt egy adag tejet és akkor nyugodott neg. Már gyomorgörcsöm volt ha etetnem kellett mert tudtam hogy utána jön a szenvedés. Jeleztem a gyerekorvosnak, azt mondta túleszi magát az a baj. Aznap vettem cumit. Mióta nem a cicimen komfortszopizik hanem cumizik, azóta egy mosolygós kislány, elmúlt a hasfájás, és a bukások száma is nagyon lecsökkent. De tudom szar anya vagyok amiért cumit kap a lányom.

dec. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
17%
A gyerekkori-kamaszkori elhízást kutatva kiderült, hogy azok közül, ahol nincs betegség a háttérben (kb 5-7%-ban van), 75% feletti azok aránya, akiknél a szülő az anamnézis felvételekor elmondta, hogy a baba megnyugtatására is szoptatott, nem csak etetés céljából. Hamar megtanulták, hogy gond van, eszek.
dec. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Hogy neked legyen miről pletykálni és ne legyen olyan unalmas az életed.
dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarod már befejezni?
dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%
4, én is egy gyerekes vagyok, és maradok is, mégis úgy gondolom, hogy nagyon sz*r volt az első pár hónap, éjjel-nappal szoptatni... Lehet, hogy ha lenne második, én sem vállalnám be. Főleg, hogy most ovis, és ugyanúgy mindent elkap, nem hiszem hogy sokkal erősebb lenne az immunrendszere. Ja és ugyanúgy szopta az ujját 3 hónapos korától, hiába raktam mindig mellre, amikor "igényelte".
dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem ítélek el senkit! Sőt ha olyan a véleményem próbálok belegondolni hogy lehet hogy nyomós oka is van.

Csak nem értem hogy miért minden kis problémára is a tápszer a megoldás.

Én ilyen kutatásról nem hallottam. Sőt ponthogy az ellenkezőjét olvastam kutatást tekintve. Hogy ha igény szerint eszik, cicizik a baba később éves szempontjából jobban tudja magát szabályozni.

De ha már kutatás. Érdekes a bölcsőhalál olyanoknál fordul elő akik tápszeres. Érdekes minden megkérdezett anyànak a gyerek tápszeres volt bölcsőhalál tekintetében.

Igen nálunk is volt szükség tápszerre, csak nem gondolom hogy minden kis problémára ezt kéne megoldásnak tartani.

dec. 16. 08:55
 10/31 anonim ***** válasza:
28%
Mert butàk. Nem kicsit. Nagyon. Lustàk utànaolvasni a szoptatàs előnyeinek, a szoptatàsi problèmàk megoldàsànak. És ha nekik nem sikerült szoptatni, akkor màsnak se lehessen kb.
dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!