Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért eszik hirtelen ennyire...

Miért eszik hirtelen ennyire keveset?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hónapos.

3 napja az eddigi adagja (150 ml) felét (70-80 ml) eszi csak meg egy étkezés alkalmával.

5x eszik egy nap.

Van még valamennyi tejem, így egy nap kétszer szopizik is, de az elenyésző mennyiség.

A 70-80 ml tapszer után nem tudom rábírni, hogy többet megigyon.

Egy darabig el is van, úgy tűnik elégedett, viszont a 3 órát nem bírja ki.

Már kb 1,5-2 óra után éhes lesz..

Igen ám, de tápszerrel 2,5-3 óránál gyakrabban nem lehet etetni, ha jól tudom..

Volt egy kis megfazas a családban, amit ő is elkapott, 2 napig volt hőemelkedése is. Azóta már jól van szerencsére, talán az orra folyik picit.

Ez ennyire befolyásolhatja az étvágyát?

Illetve ki mit csinált ilyenkor, hogy kibírja a 3 órát a következő etetésig?


jan. 8. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapszerrel is lehet igeny szerint etetni.

8 honapos a kisfiam, szerintem eleteben nem evett meg pontosan 3 orankent.

Oke, mar nem csak tapszert kap, de teljesen valtozo volt regen is es most is, hogy mikor lesz ehes.

Volt, hogy 2 ora utan lett ehes, volt, hogy 4.

Novekedesi ugrasoknal orankent evett keveset, de meg ejszaka is.

jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ám, de tápszerrel 2,5-3 óránál gyakrabban nem lehet etetni, ha jól tudom.."


Rosszul tudod. Igény szerint is lehet etetni. A baba nem olvassa a dobozon, mennyi az adagja. Add neki akkor, mikor kéri.

jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan etesd tápszerrel is igény szerint, csak legenda, hogy bajt okoz.
jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg tedd mellre többször. Az anyatej jobb szomjoltó tud lenni, a tápszer meg mindig ugyanolyan töménységű.
jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bogica0616 ***** válasza:
2 hónapos babának a tápszer adagja 150 milit naponta 5 alkalommal max, ez van a dobozon. Igény szerint etesd. Amit érdemes nézned, hogy kilónként 150 mili táplálék a javasolt. 5 kg babának 750 mili a napi javasolt élelem.
jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!