Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes 4napos a kisfiam....

2 hetes 4napos a kisfiam. 75ml tapszert eszik 8x.100% tapszeres nemindult be a tejem. Csaszarral szultem En keltem hozza mert a korhazban besargultunk azota lement neki a szemfeherje is kitisztult. Jartatok mar igy?

Figyelt kérdés
Sajnos visszakerultunk a korhazba miutan hazajottunk 1 napot voltunk itthon mert nem evett aluszekony volt 20ml bol is bukott vissza. A korhazban megtanult enni szigoruan 3orankent keltettem a pelenkazassal. Viszont azota itthon egyenlore nem kel magatol neki allunk a pelenkazasnak akkor ugyanugy tudja hogy enni fog ott mar eszi a kezet razza a fejet stb. Eleinte aggodtam hogy keves az adag de 3180al szuletett 2950el kerultunk vissza kereken 2hete es most 3660g. Eleg szepen gyarapszik de sajnos nem kel magatol. Meddig fog ez igy tartani? Es meddig keltsem en?
jan. 28. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is sárga volt a babánk, szintén császár. Annyi hatáérték alatt volt, így haza engedtek minket. Nekünk addig kellett kelteni, míg a gyerekorvos ránézve azt mondta elég lesz éjjel már ne keltsük csak ha magától ébred, hogy éhes, de nappal folytassuk. Az arcán a kis orra mellett lehetett nálunk látni mikor már csak ott volt sárga. A szeme akkor már szép fehér volt. Illetve nálunk a védőnö is gyakrabban jött ő is megnézte javul-e a sárgaság. De elmúlt egy hónapos mire lement róla. Nekünk is nehezen kelt, de ez pont a sárgaság miatt van. Gyerekorvos nem nézett rá, hogy javul?
jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúlt a sárgaság, nem kell kelteni, de azért inkább védőnő vagy gyerekorvos mondja ki, hogy így legyen.
jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem kelteném már így, hogy elmúlt a sárgaság. Nem is olyan pici már, felkel magától ha éhes.
jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én addig keltettem, amíg el nem kezdett hízni / magától enni. Az enyém etetés közben is képes volt visszaaludni, ha hagytam volna, alig evett volna valamennyit. Szerintem te is kipróbálhatod, hogy mi történik, ha nem kelted - lehet, hogy 3,5 óra múlva kelne magától és betolna 90 ml-t.
jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első! Sajnos egyenlőre nem mondanak semmit a védőnő max 4 órát engedett hogy addig ne keltsem utána már igen. Kipróbáltuk,éjjel egyenlőre nem kelt magától napközben tegnap sikerült neki viszont 2 étkezésnél is 45öt evett és bealudt…. Szóval nehéz.. picit bukós még így ezis nehezít mert nem tudom egyből lerakni aludni rajtam van kb 30percet kaja után van amikor a büfi is nehezen jön. Ezért nem tudom emelni még az adagját mert nem látom hogy igényt tartana egyenlőre rá.
jan. 28. 09:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen arra várok hogy keljen magától és jelezze hogy éhes nagyon szivesen adnék többet hogy meglegyen de hálaistennek a súlya igyis gyarapszik. De egyenlőre nem tudom hogy mitévő legyek. Nagyon rosszul élem meg..
jan. 28. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az segített a büfibe, hogy kapott infacol cseppet és maszirozgattam a hasát. Utána elkezdett büfizni meg pukizni :D azóta a hasa se fáj. Nekünk se kelt magától. Azért ébrezgettük. Mondjuk, ha te azt látod javul elvinném a helyedbe a gyerekorvoshoz. Nálunk magátol rendelt be párszor, hogy ellenőrizze hogy halad. Mennyit bukik? Nem lehet, hogy refluxos? Mert, ha nagyon gyakran lehet az is. Az ételét, ha kiszámoljuk 3,6×150=540 jön ki. Persze ez a szigorú "protokol" van olyan baba aki többet vagy kevesebbet eszik, de vígan elvan. Szerintem míg gyarapszik jó. Akkor lenne baj, ha fogyna. 1 es voltam
jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Volt annó a korhazban mikor visszakerultunk hasi ultrahangunk. Ott nem lattak a refluxot mert apanak az van… es kertem hogy nezzek meg :)

Ezert nemtudom es tanacstalan vagyok igazabol minimalis mennyiseget holnennyit hol annyit bukik. Nem veszes.

jan. 28. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor elméletileg, ha csak minimálisat bukik jobb lesz. Nálunk kezdetben kaksi gondok voltak és határozott javulást 2 hónapos korban láttam nála. Bukás is addig volt elvetve azóta talán egyszer. Bár a hivatalos leírások szerint 2-4 hónaposan a leggyakoribb, de gondolom babája válogatja. Kezdetben nekik ez normális, hogy buknak. Ko fogják nőni, ha nagyon gyakori akkor persze szolni kell a dokinak. 1 és 7.
jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok? Mi is sárgassaggal jöttünk haza a kórházból 11 napja 2-3 napot énis úgy keltettem,hogy egyen,40 dkg fogyoztt a korházban,meg valamennyit itthon is,mostmár visszanyerte a születési súlyát. Mostmár magától kel 3-4 óránként,90-120 ml körül eszik meg,tápszert..
márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!