Babavíz melegen termoszba?

Figyelt kérdés

Először lennénk házon kívül a 2 hónapos babával, érdekelne, ti hogy oldjátok meg az étkezéseket.

Olvasom, hogy sokan forralt vizet és babavizet is visznek magukkal.


A babavizet mikróban felmelegítve nem lehet termoszban eltárolni?


Csupán financiális oka van, hogy kétféle vizet használnak/használtok, vagy nem célszerű előre melegíteni a babavizet?


ápr. 4. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, termoszban vittünk forró babavizet + sima babavizet + a kimért tápszert a cumisüvegben. Ha kellett, megkevertük a friss, meleg tápszert.
ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a forró babavizet forraltad, vagy mikróban melegítetted? Gyűlölöm, hogy nincs tejem és ezzel kell szenvedni.
ápr. 4. 23:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A babavizet nem kell forralni, elég megmelegíteni. De a forralt csapvíz is tökéletes amúgy.
ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem kell forralni alapjáraton, csak az érdekelt, hogy egy hosszabb út előtt hogyan melegítitek fel előre a babavizet.
ápr. 4. 23:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért visznek "2 félét", mert a forró víz a termoszban túl forró. Ahhoz kever az ember szobahőmérsékletű vizet, így a legkönnyebb. Legalábbis én így csináltam mindig.

Mert ha csak meleg vizet teszel termoszba, az lehet, hogy túlságosan kihűl, mire kell.

ápr. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt, de azert gondolom az utóbbi 10 évben sem valtozott sokat a dolog...🙂

Termoszban vittünk forró (minél melegebb) babavizet és normál, szobahőmérdékletűt is, amivel vissza tudtam hűteni a forrót az iható hőfokra. Én több cumisüveget vittem, a tápszer adagokat pedig kis zacskókban. A cumisüvegben kikevertem a megfelelő hőmérsékletű vizet, bele a tápszer és lehetett is inni.

Olyan is volt, hogy hosszabb volt az út, mint gondoltuk, olyankor betértünk valahova kávézni és megkértük az ottaniakat, hogy melegítsék már meg a gyerek vizét a tápszerhez! Nem emlekszem olyanra, hogy bárhol is elutasítottak volna.

A vizet én otthon is termoszban tartottam melegen így nem kellett melegitgetni allandóan, mivel nagy termoszaink vannak, így én gázon forraltam/melegitettem a vizet.

ápr. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk elég volt szerencsére az üveges babavíz, mert a lányom nem itta meg melegebben, hiába próbálgattam, úgyhogy nekünk nem kellett külön termoszozni. Egyébként azoknak se könnyebb akik szoptatnak. Nekem 5,5 hónapig volt tejem, de annyira sok, hogy állandóan átázott a ruhám hiába szívta le a gyerek volt, hogy 1,5 óra múlva a pólóm tiszta tej volt. Nekem felüdülés volt a tápszerezés, így hogy mind a 2 oldalát átéltem.
ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szobahomersekleten is tapszert adni egyebkent, ha a baba elfogadja.

Szoval nem kell annyira rafeszulni erre a termoszozasra :D

ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tavasszal vagy nyáron mentünk ki, akkor nem szórakoztam a melegítéssel, hanem az előre elkészített tápszert adtam neki oda. Rendben megitta, nm lett semmi baja ettől.
ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk elore elkesziteni nem erdemes, tapszertol fugg, hogy meddig jo.

Pl a mienkre ra van irva, hogy azonnal felhasznalando, frissen kell kesziteni, maradekot kionteni.

Por, viz a kulon, azt gyorsan ossze lehet onteni barhol.

ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!