Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres kisfiamat kb 1...

Tápszeres kisfiamat kb 1 hónapja hozzátápláljuk. Azóta nagyon kemény a széklete. 2-3 naponta kakil. Egész nap rángatja magát, majd hosszú rángások után nagy puki következik, és az egész kezdődik előröl mire eljutunk a kakiig. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos. Mivel nagy baba orvosi javaslatra kezdtük 5 hónaposan hozzá táplálni. Ezzel egy tápszeres evést ki váltottunk.

Kezdtük: sütőtök, répa, nagyon kevés krumpli mert mondta a védőnő, hogy megfogja a hasát.

Gyümölcsből csak barackot kapott.

Plussz mostmár eszik még: tök, spenót, kevés édesburgonya, csirkehusi, pulykahusi, cékla, szilva.

Almát nem adok neki, mert terhesen nem bírtam, rosszul voltam tőle gyomorbántalmakat okozott és korházba is kerültem miatta. Akkor azt mondták lehet a baba nem bírja. Így most azt nem merek neki adni.


Barack levét itatom vele, cukrozott kamillateát, hogy bírjon kakilni könnyebben. De ezek nem lágyítják a székletét. Tudtok valami jó kis praktikákat?


Ja orvos és védőnő ajánlotta a barack levét és a teát. De mivel nem jobb hátha valaki saját maguk tapasztalatából tud valami jó kis megoldást rá. Köszönöm.



ápr. 18. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-3 naponta kakil, akkor az tök rendben van. Nekünk már több mint 1.5 éves, nagyon sokat eszik, és előfordult hogy 5 napig nem kakilt a (rekord 6 vagy 7 volt). Ha pukizgat akkor pláne nincs semmi baj. Akkor lehet bajra gyanakodni, ha már sír az miatt hogy nem kakil. Az én gyerekem volt hogy már sírt és szenvedett miatta, már hoztam is a glicerines kúpot, de ahogy meglátta inkább leült a bilire és kiszenvedte.
ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ezert nem kell elcseszni az emesztorendszert a korai hozzataplalassal , 6 honap az ajanlott kor, nem 5. A te gyereked, nem az orvose, nem ertem miert nem tajekozodnak az emberek, aztan meg a gyerek issza meg a levet mint latjuk ...
ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit hamar kezdted el, meg nem erett az emésztőrendszere. Az unokahugaimnak is 5 honaposan kezdték a ht-t, mai napig szorulásos mindkettő. Van, hogy glicerinkup kell.
ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Hamar kezdtétek. Következő gyerek miatt jegyezd meg 6 hónapos kor alatt nem táplálunk hozzá! Pláne nem váltunk ki étkezést.

Ha már így alakult adj neki elég vizet is mellé. Sajnos az emésztőrendszere még nem állt készen a szilárd táplálékra.

ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na akkor most valamit tisztázzunk 😅

Mivel senki se fogja úgy kiírni a kérdést, hogy 5 hónapos és 9 napos volt, amikor orvos javasolta a hozzátáplálást. Ezután egy nappal a védőnő elküldte a listát, hogy mit ehet és mit nem. 5 hónap 10 nap, és valójában 5 hónapos és 13 napos volt amikor először evett. Isten bocsássa ezt meg nekem. 🤣

Komolyan, nem egyszerűen nem értem ezt a mai felfogást. De bocsi, én vagyok a hülye! Miért teszek fel egyáltalán kérdést?!🤦🏽‍♀️ Annyi okos van…

“Mit tegyek? Tudtok valami jó kis praktikát?- volt a kérdés. Ehelyett kapok ilyen válaszokat. Bocsi 1# nem neked szánom. De 2# neked amúgy kb kár volt beleszólni. Tökre segítőkész vagy. 👍🏻😅

ápr. 19. 00:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem okosak vagyunk, csak olvasottak. Nem hallgatunk a védőnőkre sem,csak gyerekorvosra maximum, mert alulképzettek a védőnők sajnos. Tudom milyen képzésben részesülnek, pl a mozgásfejlődéshez alig értenek, mennek a Pethő Intézetbe pár hónap kötelező gyakorlatra azt kész, vagy annyira sem. A mai Magyarországon

sajnos ez a realitás. Felül kell bírálni őket és a Who ajánlást követni. Ennyi. Nem te tehetsz erről, hogy túl korán kezdted megetetni szilárd kajával.

ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!