Baktérium a tápszerben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen véletlenül került elém pár cikk az enterobaktériummal kapcsolatban és döbbenten olvastam, hogy a tengerentúlon (illetve bizonyos európai orzságokban) teljesen máshogy keszítik el a tápszereket, hogy elkerüljék a ferzőzést.


Nálunk az az ajanlás, hogy forralás után hűtsük vissza a vizet (vagy babavíz) és utána keverjük össze a tápszerrel, míg máshol azt ajánlják, hogy 70 fokra visszahűtve kell a tápszert belekeverni, ezáltal sterilizálni a tápszert.

[link]


A cronobacter benne lehet a tápszerben, illetve a környezetben is mindenhol jelen van, tehát a kezünkről, a kanálról, a tetőről is belekerülhet a tápszerbe. Súlyos állapotot idézhet elő a kisbabákban.


Nálunk miért nincs ajánlás a tápszer fertőtlenítésére? Ti hallottatok erről?


ápr. 21. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem, de nem is hiszek ilyen hulyesegekben
ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

"... míg máshol azt ajánlják, hogy 70 fokra visszahűtve kell a tápszert belekeverni, ezáltal sterilizálni a tápszert."


70 fokos vízzel sterilizálni? Ugye viccelsz?

ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem vicc, a világ másik felén milliók készítik így a tápszert, én is megdöbbentem rajta. 70 fokban elpusztul a baktérium, de gondolom a kívánt összetevők egy része is. Mégis, engem nyugtalanít, hogy itthon soha nem hallottam a lehetséges fertőzés veszélyéről.


Ha rákerestek, rengeteg cikket, beszélgetést lehet erről találni, én is meglepődtem.

ápr. 21. 11:20
 4/13 A kérdező kommentje:

Nálunk nem került forgalomba, mégis, nyugtalanító, hogy bármikor előfordulhat:

[link]

ápr. 21. 11:23
 5/13 A kérdező kommentje:

És ha az első linket megnéztétek, a fertőzést mi magunk is okozgatjuk, mindenhol jelen van a baktérium. Ezt miért nem említi senki?

Külföldön emiatt folyékony steril tápaszert ajánlanak 3 hónapig, nálunk ilyen nem is kapható.

ápr. 21. 11:25
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Én az USA-ban élek és nagyon sokszor van visszahivott tapszer baktériumok miatt.

Minden dobozra rá is van írva hogy nem steril tápszer, és egészségi problémákkal küzdő babák vagy akik koraszülöttek azoknak nem is ajánlják a hagyományos tápszert.

De elarulom, itt sem tartják be a forralos visszahutos módszert. Desztillált vízben keverjük el. A gyerek orvos is ezt ajánlotta. Fontos hogy tiszta kézzel kezdjünk neki, de a forralos módszert nem használják nálunk.

ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos miért nem ajánlotta a forró vizes keverést? Azért kérdezem csak, mert az Usában minden erről szól, kíváncsi lennék, ő miért vélekedik erről másképp.
ápr. 21. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvosod az USA-ban él?
ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Az usában azt is le kell írni, hogy ne tedd a macskát a mikróba.

Normális iq-val rendelkező embernek meg nem kell elmondani, hogy mosd meg a kezed wc-használat után és azelőtt hogy ételhez nyúlnál.

Ha tudnál szöveget értelmezni, értenéd, hogy a leírt kockázat nem a tápszerhez, hanem a higiénia hiányára vezethető vissza.

ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De igen, a tápszerben eleve benne lehet a baktérium, előallítás során kerülhet bele, nyugodtan keress rá a témára ha érdekel, millió cikk foglalkozik ezzel.
ápr. 21. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!