Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy is van ez? Ha egy gyerek...

Hogy is van ez? Ha egy gyerek 3 éves koráig szopizik az hű de gáz, ha babatejet/tápszert iszik akkor vigyázunk az egészségére?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 12:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem addig jó a szoptatás, amíg abban mindenki örömét leli. Egy anyamellen csüngő 5 éves szerintem is enyhén szólva bizarr. Nekem egy 3 éves is az. VAn egy ismerősöm, aki 11 éves koráig szpotatta esténként a lányát, az már pedofília szerintem. De ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, kinek mi esik jól. Én 1 1.5 éves koráig tervezem szoptatni a gyerkőcömet, remélem ő is így lesz beállva erre a cici dologra. Utánna sem fog babatejet kapni, van ahelyett sok más amit én adni szeretnék neki hogy egészségse legyen. De ezt is mint sokminden mást, mindenkinek szíve joga eldönteni úgy, ahogyan ő a legjobbnak látja.
2012. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos csak 3 és fél hónapig tudtam anyatejet adni a lányomnak (szerettem volna tovább, de nem volt...)

Októberben lesz 3 éves.

Sokáig nem adtam tápszert, de egy ideje megint kap (Junior italt), és fog is még.

Ha egy jóétvágyú gyerek lenne, akivel meg lehet etetni mindenféle gyümölcsöt, főzeléket, tejtermékeket, valószínűleg nem lenne rá szükség. De sajnos nem ez a helyzet, nem eszik rendesen, legalább ez legyen meg.

(Egyébként tejbe rakom neki, nem vízbe.)

Múltkor ezt leírtam egy kérdésez, nem tudom, miért, de le lettem pontozva.

Én úgy gondolom, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogyan csinálja, de a másik ócsárolása, mert ő épp nem úgy, az gusztustalan.

2012. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Minden korban megvan a megfelelő nevelési mód. Amíg az ember baba, addig szopika van meg babatej. De ugyebár az ember egy éves koráig baba. Nekem tehát idáig normális a szopi meg a babatej is - onnantól már egy modern korunk erőltetett sémája a két elvakult tábor szerint:


1. tábor: "tartsuk minél tovább babaként a gyereket, a kisgyerek még "cicikét ebédel " ovis korában is"

2. tábor: "jaj a tej oooolyan, káros, inkább adom a port."


Na, mindkettő szélsőség, tehát egyiket sem szeretem, de ha más teszi - tegye, nem az én dolgom.

2012. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!