Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit adjak majd a lányomnak...

Mit adjak majd a lányomnak inni tápszer helyett?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos mult 12 hónapos koráig irja föl a dokinő ezt a tápszert amit most iszik ,és elég baj mert ez igy nagyon olcsó,egy doboz igy 510 ft ra jön kis viszont támpgatás nélkül bárhol megvehetem 1000ft ért ,de én ennyit nem tudok kiadni!!

Mit ajánlotok ami nagyon olcsó???

Mert nyilván tejet még sokáig nem adok neki!!

A kisfiamnak pár éve még meg tudtam venni a Nestlé tejitalt de már akkor is egy doboz 1700 ft ba került


2013. máj. 26. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Tejitalt nem fogsz kapni 2000 Ft alatt sem. Nem hogy 1000 alatt. Sajnálom. A kisfiamnak én a Nestlét veszem még mindig, mert ár- mennyiség arányban ez az egyik legolcsóbb és mást meg sem iszik.

Aztán lehet, hogy van DM-ben saját márkás, ami esetleg még olcsó, nem is figyeltem. Mert ott esetleg a kuponokkal még tudsz variálni, hogy olcsóbban gyere ki.

2013. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,h tejet miért nem akarsz neki adni?Allergia vagy hasonló?Vagy csak szimplán tejellenes vagy?Ennél olcsóbb tápszert sajnos én sem ismerek,a laktózmentesek pedig úgy tudom,drágábbak,nincs ötletem.De ha kiszámolod például a tej és a tápszert(az ezer forintosat),lehet,h kb egy összegben jönne ki amúgy is.Legalábbis az én lányom nagy tejivó...Mennyi ideig elég neki a tápszerből egy doboz?
2013. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan egyáltalán nem itattam soha tápszert a gyerekeimmel, de itt ugye nem ez a kérdés, viszont eszembe jutott valami: nincs kisebb babás ismerősöd, aki ugyan nem itat ilyesmit (mert mondjuk anyatejes) de szívesen felíratja neked? Talán ez megoldás lehetne. Én is simán megcsinálnám, de az én legkisebbem is már 11 hós, vagyis nem lennék segítség.

Milyen szavideje van a tápitoknak? Előre nem lehet valamennyit bespájzolni?

2013. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Házi rizstejet főzök 14 hónapos kisfiamnak, mert nem akarok tejet adni, tápszert sem. 3-4 evőkanál sótlanul főtt rizst 7 dl vízzel összeturmixolsz sokáig, teaszűrőn leszűrod egy befőttes üvegbe, 3-4 napig eláll a hűtőben, melegítesz mindig amennyi kell. 1 kg rizs 250, vagyis max 10 ft egy liter ebből.

Tehetsz bele pld robokid babavitamint, enyhe édes íze lesz, meg vitamin is lesz benne.

DM-es babylove kölespépből is lehet hasonlót, úgy kicsit drágább, de változatos.

2013. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért vagyok ilyen tápszerellenesek?

Tényleg komolyan kérdezem?

Mivel a lányomat sem tudtam szoptatni nyilván valamit kellett adjak neki nem?

Egyébként a lányom az elejétől kezdve tápis és most először beteg ,10 hósan !

Na mind egy szóval miért adhatnék neki tejet 1 éves korától??

Én ugy hallottam nagyon nem kéne ,mert nem tudja a szervezete feldolgozni!

Amugy nem allergiás ,de ha adnék neki gondolom ugy is kiderülne!!

2013. máj. 26. 15:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!2. vagyok.Én nem vagyok tápszerellenes.nekem is azt kapott,9-12 hónapos között,nem volt gondom vele egyáltalán.csak én 1 éves után már tejet adtam,én személy szerint nem hiszek abban,h nem ihat tejet 3 éves korig.De most ezen ne nyissunk vitát,mindenkinek szíve-joga eldönteni,mit csinál :) csak szimplán érdekelt a dolog,hátha a tejjel mégis olcsóbban kijönnél,ezért kérdeztem,de az utolsó megoldása szerintem jónak hangzik,a rizstejes,majd lehet,én is kipróbálom :)
2013. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó!!

Egyenlőre marad a tápszer aztán hátha találunk valami jó árfekvésben tápot!!

2013. máj. 27. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!