Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem elég a tejem a 6hetes...

Nem elég a tejem a 6hetes babámnak, hogyan kell potolni? Előbb szoptassam és ha még éhes adjak tápszert?

Figyelt kérdés
az egyk ismerősöm ugy csinálja hogy lefeji a tejet,megcsinálja a tápszert és összeönti a kettőt és ugy ada oda,ez jo megoldás?
2013. jún. 12. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Összeönteni ne...


Úgy jó, ahogy te írtad, előbb etesd meg alaposan, és ha nagyon éhes, utána add a kiegészítést. Arra vigyázz, hogy ettől függetlenül is gyakran legyen mellen, ettől még a jelenlegi mennyiségű tejed így megmarad, amíg kell. :)

2013. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

elvileg összeönteni nem szabad én ugy tudom. Először szopi legyen és utána pótold. egyébként a 6 hét körül van egy nagyobb hormonális változás igy gakori az átmeneti tej apadás. Ha továbbra is mellre teszed és hazsnálsz tejszaporító praktikát akkor nagy esély van rá hogy újra több lesz. Mindneképp próbálkozz meg vele, sok kismamának fordul elő ez 6. hét körül.

Na meg fejni bonyolultabb, neked is egyszerübb ha ö szopizza ki mitn Te szenvedj vele.

2013. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hat hetesen van növekedési ugrás, tedd gyakrabban mellre, és néhány napon belül újra elég lesz a tejecske.
2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

ne öntsd össze, és ne fejd le, hanem szoptass, és sokszor, gyakran, így nem apad el és több lesz.

ha cumisüvegből adsz bármit (lefejt tejet, vagy tápszert), attól cumizavaros lehet a baba, vagyis utána már nem fog akarni szopizni, mert a cumiból könnyebben jön.

én úgy csináltam, hogy a tápszert egy kis befőttes üvegbe tettem, a tetejét kifúrta a férjem, abba beletettem egy vékony csövet, etetőszonda, leszívócső néven gyógyászati boltban kaphat 100 ft alatt, szoptattam, amíg úgy gondoltam, van benne, aztán a mellbimbó mellé tettem a cső végét, és úgy szívta a baba, így nem lett cumizavaros, és több inger érte a mellet, és ettől több tej lett, végül nem kellett tápszer.ez az SNS nevű, magyarul "szoptanít" eszköz lebutított olcsó házi verziója. keress rá esetleg.


ne add fel!!! vagy ha tudsz, a lll.hu honlapon keress a közeletekben lakó szoptatási tanácsadót, aki házhoz megy, vagy menj szoptatási ambulanciára, ott tb alapon ingyen segítenek.

2013. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat
2013. jún. 12. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Először szoptatás, aztán tápszerrel pótlás. Használhatsz mérleget, így tudni fogod, mennyit szopott, és mennyivel kell még kiegészíteni az adagjait.
2013. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Először szoptass, aztán pótlás. Összeönteni tilos! Ez a gyakrabban szoptatás dolog kamu.
2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, szopi aztán pótlás ha kell. Nyugodtan add mindkét melled, akár sokmellből is kínáld meg, nagy valószínűségel "csak2 a növekedési ugrás miatt érzed, hogy nem elég(sajnos nagyon sok baba ilyen tájban lesz tápszeres, mégsajnosabb, hogy kellő támogató környezetben, hozzáértő védőnővel ez a szám a tördéke lenne). Egyébként miből gondolod, hogy kevés a tej?
2013. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért olyan nagy baj, ha tápszert is kap egy baba? Manapság nagy trend úgy beszélni róla, mintha valami méreg lenne. Egyik nő erőlteti ezt a nézetet a másikra, és lassan már senki meg se meri kérdezni, hogy miért is?!?
2013. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy baj, de ha van más lehetőség miért lenne kötelező? Manapság divat úgy beszélni a tápszerről mintha ugyanolyan lenne mint az anyatej. Pedig nem, csak egy kompromisszumos megoldás. Amire néha szükség van. Csak sokkal kevesebbszer valódi a szükséglet mint amennyiszer mégis bevetésre kerül. Fáj ezt olvasni? Fáj utánaárni a dolgoknak? Naugye.
2013. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!