Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan adjak kevesebbet enni?

Hogyan adjak kevesebbet enni?

Figyelt kérdés

2 hetes kislányom tegnap óta folyamatosan csak enne.

Eddig etetésenként 90 ml-t evett aztán aludt a következő evésig.Most meg megeszi a 90 ml-t és folyamatosan keres jelezve hogy ő még éhes mindenre rácuppan ami a szája közelébe kerül. Aztán csinálok még 30ml azt is megeszi de ugyanúgy jelez hogy ő még éhes a cumit kiköpi. Azt mondta a gyerek orvos ne adjak neki többet max 110ml/ evés de ha nem adok üvölt hányásig.


2013. júl. 3. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyatejet adsz neki? Mert abból nyugodtan adj neki, amennyit kíván. Egyébként lassan jön a növekedési ugrás, lehet, hogy azért kíván többet.
2013. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tápszeres én elbolondítanám egy kis folyadékkal utána :)

És tényleg ne adj neki sokat belőle mármint a tápszerből.

2013. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

most komolyan éheztetni akarsz egy csecsemőt?????


adj a gyereknek annyit enni amennyitől jól lakik

az orvos nem tudja h mikor és mennyire éhes a gyerek szal pont nem érdekelne h mit mond

am nekem is megette a 120-150ml a lányom ennyi idősen

igaz majd 4 órát aludt utána

most is sokat eszik de érdekes módon teljesen teljesen normális a mérete

mindig is zabagép volt és nem látszik rajta

2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonból a tápszerekből, amiket az elején ad az ember, nem lehet túletetni a babát. Nyugodtan adj neki többet. Én sosem szoktam számolni, hanem adok, amennyit kér, és nem hízott el a fiam. Néha 100ml-t eszik, néha 200-at. A Pre tápszerekben nincs keményítő, nem fog elhízni tőle.

Én nem hagynám éhesen, az biztos.

2013. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, azt nem írtad, hogy szopizik-e vagy tápszeres,de úgy következtetem,hogy tápszeres.Az én kicsim - kb.2 hetesen - volt amikor 200 ml is szopizott, volt amikor csak 70-et.Tapasztald ki, hogy mennyit kíván, tehát ha a 90 plusz 30at is megeszi, csinálj 150-et, aztán maximum nem eszi meg, vagy kibukja, nem lesz semmi baja tőle.A cumit nem minden baba szereti, A kisfiam még 3 évesen is cumizott, ha három hónapos lányom pedig nem hajlandó cumit a szájába venni, minden baba más. Azt is csinálhatod, hogy adod neki a max 110-et, aztán megbüfizteted, de már ott egy köv. mondjuk 30-40-nyi adag, ha sír. Lehet, hogy csak a közeletekben akar lenni,egy ilyen picinél még annyira nem lehet semmit tudni...kitartás és türelem,az első másfél hónap a piszkosul vacak,utána könnyebb lesz!
2013. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz nem írtad hogy szopizik vagy tápszeres. nekem tápszeres és nekem is 2hetesen 150ml evett meg 4óránként. azt 3hetesen volt egy ugrás 210mlre de akkor már napi 4evés volt most 2,5hónapossan néha már a 240ml se elég neki. nekem is mikor nem aludt csak evett volna. nekem a doki javasolta hogy 1kanállal többet tegyek bele és egy pici cukrot. ki próbáltuk nekünk be vált.
2013. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Igen tápszeres sajnos miután haza jöttünk a kórházból elapadt a tejem így csak tápszert kap.

2013. júl. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!