Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tényleg felpuffadnak a babák...

Tényleg felpuffadnak a babák a tápszertől?

Figyelt kérdés
Kislányom most 4 hónapos, megy el a tejem. Gyorsítsam be a hozzátáplálást vagy ne dőljek be a híreszteléseknek, hogy a tápszeres babák pufókabbak, és hagyjam, hadd cumizzon?
2013. okt. 9. 08:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Kislányom tápszeres volt és 1 évesen 8 kg volt.

Kisfiam is tápszeres volt, ő 10 kg volt 1 évesen.

Mindketten csak 3 hónapig kaptak anyatejet.

Tehát a válaszom egy határozott NEM

2013. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

Sok tápszeres babának csúnya puffadt feje és teste van ez igaz.

Szerencsére a lányom anyatejes volt 6 hónapig, gyönyörű teste van, nem pufi.

2013. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Gondolom a tápszertől is függhet, ti milyet használtok, amiben minden vitamin is benne van?
2013. okt. 9. 09:03
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Minden tápszerbe tesznek vitamint.
2013. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen van benne vitamin.Sőt ha tápszerezel, akkor a havi konakient sem kell adni a babának.Csak az anyatejes babának kell adni.(csak gondoltam szólok ha elkezdenél tápszerezni)

Hát én nem tudom hogy puffadnak-e..az én kislányom fél éves koráig dagi volt a beceneve, mert olyan édes kis hurkás volt..még nyaka se volt..most már 2,5 éves, és egyáltalán nem dagi..szép formás kislány.Ő tápszeres volt.

Viszont kisfiam 10 hónapos, még 1 csepp tápszert sem kapott.Ő egyáltalán nem volt soha hurkás..nem mondom hogy vékony, mert szép formás ő is..csak hát nem hurkás.Mondjuk már most több mint 9 kiló..meg nagy súllyal is született, több mint 4 kiló volt.

Szerintem simán elkezdhetsz kóstoltatni vele.Legalább szokja a pici a kanalat is.Én mind két gyerekemnél elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, anyatej/tápszertől függetlenül.És ha még így is éhes marad, akkor a tápszertől pluszba semmi baja nem lesz!

2013. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mindkét kisfiam kap-kapott tápszer kiegészítést. A nagyobb kevesebbet, a kicsi most valamivel többet (5 hónapos). A nagyobbik kisfiam - aki inkább anyatejes volt - sokkal pufibb volt, kis "golyófejű" :-), a kicsi meg vékonyabb, arányosabb. Szerintem semmi köze a tápszernek ehhez. Ha megy el a tejed, valahogy pótolnod kell neki hogy ne éhezzen. Ha begyorsítod a hozzátáplálást, tápszert még jó ideig úgyis kell kapjon - már ha nem elég a tejed.
2013. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez igaz VOLT a 70, 80-as években, a mai tápszerek teljesen jók, nem lesznek puffadt, torz gyerekek. Ez egyszerű genetika, nem tápszer/anyatej függő.
2013. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Hát szerintem 1-2 tápszernél ma is igaz lehet, bár hál istennek a fiam 1 napig sem volt tápszeres.
2013. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%
hoppsz elküldtem előbb, de sok gyerkőcnél látom hogy úgy fel vannak fújva és tápszeresek, persze olyat is látok ahol normál testalkatú a gyerkőc és szintén tápszeres. A tápszereseknél szerintem gyakoribb a duci baba, én úgy vettem észre. Előző voltam
2013. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább alkat, genetika kérdése. Az én lányom tápszeres 3 hónapos kora óta. Most 10 hónapos és 7700 g. Minden, csak nem pufók...
2013. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!