Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres baba: többször...

Tápszeres baba: többször egyen kevesebbet vagy kevesebbet többször? Vagy ez mindegy?

Figyelt kérdés

Kislányom pénteken lesz 6 hetes.


Általában hatszor eszik,100 ml tápszert.

Az utóbbi két napban hétszer,de ugyanúgy (kb) 100 ml.

Három napja este 9-től reggel fél 5 körülig alszik.


Lehet,hogy enne többet,eddig még nem próbáltam,de az utóbbi két napban ugye be kellett iktatni egy plusz evést.

(Egyébként nappal kb 3 óránként evett,így viszont a koraesti evések között lecsökkent az idő 2 órára)


Próbáljak neki ritkábban,de nagyobb mennyiséget adni?


Egyébként 3000 gramnal született,2820 grammal jöttünk haza,múlt pénteken 3950 grammot mértünk.


2014. febr. 25. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod.

Add neki igény szerint, ha kéri még, szívja nagyon az üres üveget, stb - észre fogod venni ha még éhes, akkor adj neki 30 ml-vel többet.

Én is igény szerint adtam a fiamnak, ő is tápszeres baba . :))

2014. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez most hülye kérdés,biztos kapok is érte itt,de nem lehet túletetni?

Nem a bukásra gondolok,hanem,hogy túl husi vsgy inkább már dagi lesz,ami visszafordíthatatlanul úgy marad a későbbiekben is?

2014. febr. 25. 21:47
 3/3 lcs ***** válasza:
túletetni? de ari :) annyit esznek, amennyi jólesik (ha többet, akkor az visszaköszön) :) nekem mindkét gyerek tápszeres volt/fiam még eszi (10hós - reggel/este 250ml) mindketten jó húsban vannak, a lányom is nagyon duci volt babának, most meg 105cm 16,5kg vékonyka :) szóval szerintem ezen ne izgulj :)
2014. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!