Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 12-13 hónapos tápszeres babák...

12-13 hónapos tápszeres babák anyukái, "kezdő" vagyok, hogy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
3 hete múlt 1 éves a fiam, eddig csak anyatejes volt (reggel és este igényelt), és 3-4 alkalommal evett naponta 'rendes' kaját. Múlt héten eü. okok miatt kénytelen voltam abbahagyni a szoptatást, így áttértünk a junior gyerekitalra. Ez miben más, mint a tápszer? Illetve ebből egy-egy alkalommal mennyit iszik meg a babátok? Ezt mennyi idős koráig kell/lehet adni neki? Nem hízlal nagyon? A gyerekorvosunk elég régimódi, nem ír fel receptre ilyesmiket, mert szerinte ennyi idősen már ehetne rendes kaját a gyerek, így őt nem tudom megkérdezni.
2014. jún. 3. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
GYerekorvos nem írhat fel tejitalt, ilyen idős korban akkor ír fel ha speciális tápszer kell neki. Túl nagy szakrértő én sem vagyok ,de gondolom, hogy alkalmazkodik az 1-2 éves gyerek igényeihez, annyival másabb , mint a tápszer.Én gyerkőceim reggel 260 ml isznak, este 150-240 között, attól függően, hogy mennyit ettek vacsira. 4 éves lányom is eszt issza, mert a sima tejtől megy a hasa, de ő már csak reggel iszik 1,5 dl kb.Van egyébként 12 hós, 24 hós változata
2014. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tejital (nem írják receptre) átmenet a tehéntej és a tápszer között. Gyakorlatilag "bevezeti" a tehéntejet. Pár hónap múlva válthatsz tehén tejre.
2014. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Tápszert sem írna fel a gyerekorvosunk, amúgy. Nem csináltam azzal bajt, hogy az anyatej után egyből erre váltottunk, és nem tápszerre?
2014. jún. 3. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy csináltál bajt, végül is ez is tápszer, csak más neve+gondolom az összetevők másak egy picit.
2014. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jún. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!