Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért kezdi sok anya a hozzátá...

Miért kezdi sok anya a hozzátáplálást már születéstől fogva?

Figyelt kérdés
Nyilván megértem, akinek nincs elég teje, de nagyon sokan akkor is a tápszerre esküsznek, akiknek bőven van tejük és inkább lefejik és kidobják, a gyereknek meg adják a tápszert. Mire jó ez? Kényelmesebb? Legalább fél éves koráig a gyereknek nincs is másra szüksége, csak anyatejre!

2014. aug. 26. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert bizonytalanok,hogy elég a tej vagy nem elég,éhes a gyerek vagy nem ,tuti van elég tejem stb. ....és sok esetben a kórházban sem mondják el hogy mit hogyan is csináljon egy újdonsült anyuka,és ha sír a baba míg be nem indul a tej sokan azt hiszik tuti éhes és kell a tápszer...és kérik már a kórházban és 2-3 nap alatt már rá is szokott a baba...utána sokan rájönnek hogy elrontották az első pár napban,de többnyire akkor már késő....és marad a tápszer mellette egy kis cici,aztán egyre több tápszer és egyre kevesebb cici....
2014. aug. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy anyatej-helyettesítő tápszert ad valaki a babájának szerintem nem hozzátáplálás. Ha van teje, attól még lehet ezer indoka, miért nem akar vagy tud szoptatni - pl. gyógyszert szed vagy másra kell hagynia néha vagy rendszeresen a gyereket. Szerintem olyan nő nagyon kevés lehet, aki fej, kiönti és helyette tápszert ad kényelemből, hiszen fejni, majd etetni sokkal munkásabb, mint szoptatni. Olyan előfordul, hogy a baba nem tud valamiért szopni (koraszülött, cumizavaros) vagy rossz/fájdalmas a technikája és az anya inkább cumiból adja a lefejt tejet.
2014. aug. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit te leírtál szerintem nagyon minimális és azt vagy azért teszi mert gyógyszert szed, vagy cigizik vagy iszik.Más különben minek fejné le, ha nem adja oda?
2014. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon van olyan, amit te írsz, mert annak nincs értelme, hogy valaki dolgozik a fejéssel, kidobja, és tápszert ad. Mellesleg a hozzátáplálás teljesen mást jelent.
2014. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Van gyereked, szoptattál már ? Ki az a hülye szerinted, akinek van teje, foglalkozik a fejéssel, kidobja a tejet és jó pénzért megveszi inkább a tápszert. Ez egy nagy baromság, szerintem csak vitát karták indítani. Eddig kevés sikerrel :)
2014. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Te fogalomzavarban szenvedsz. A hozzátáplálás nem azt jelenti, hogy valaki tápszerezi a gyerekét, hanem azt, hogy az anyatejjel etetett babáknál ha kevés a tej, akkor tápszert ad a babájának kiegészítésképpen. Az, hogy valaki tápszerrel eteti a gyereket olyan előfordul bármilyen okból kifolyólag, de ilyen amit te írsz ilyen nincs. Nincs olyan aki lefeji a tejet aztán meg kiönti.
2014. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

A hozzátáplálás az, amikor a baba már nem csak anyatejet és/vagy tápszert kap, hanem (általában 4-6 hós kortól) fokozatosan elkezd más ételeket is enni (pl. almapüré).

Amikor tápszerezik a babát az anyatej helyett vagy mellett, azt helyettesítésnek vagy pótlásnak hívják.

2014. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocs, de ha ezen az oldalon is visszaolvastok, sok olyan anyuka van, aki kezdetektől fogva tápszerezi a gyereket, vagy tudatosan hamar (4-5 hónap után) leválasztja az anyatejről és tér át tápszerre. Miért?
2014. aug. 26. 10:47
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Mert totál bemagyarazzák neki, hogy hülye a szoptatáshoz, kevés a tej, kicsi a gyerek és millió okot modanak rá, hogy vegyenek tápszert inkább. Ez egy jó kifogás annak aki nem akar szoptatni. Szerintem akinek teje van, az mind akar, nem hinném, hogyannyira idióta valaki, hogy 1800Ft/l árért kapható anyatejet a csapba önti :)
2014. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hol olvastál olyat, hogy kidobja valaki az anyatejet?
2014. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!