Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem baj hogy 2 hósan ilyen...

Nem baj hogy 2 hósan ilyen ritkán, de sokat eszik?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 2 hós a kisfiam. Szopik,de pótolni kell tápszerrel minden etetésnél. Eddig szopi után 90et, aztán csökkent a tejem azóta 120at kell pótolni. Viszont reggel 9 körül kel, szopik, délben 150ml tápszer, 5körül szopi és táp,majd fürdés után megint szopi táp 9 körül. Összesen 4x eszik csak, de sokat. Jó ez így? Egy hós koráig szinte csak szopott,1.5kgt hízott.
2014. aug. 28. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:

én is ha többet adok neki, mint amennyire valóban szüksége van, olyankor még ki is marad a következő étkezés, alszik, nem kér.


és mivel felnőtten is többször keveset kellene enni, nem kevésszer sokat...


kipróbáltam 120 ml tápszertől beájul, így 90 ml-ken él, plusz nem tudom mennyi anyatej ..mikor -hogy ..

2014. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*3,5 hónapos
2014. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

még min. 6x kellene enniük

még iskolás gyerekek is 5x esznek!!


ne csináld ezt pár hónapossal, még kicsi ehhez, hogy így étkezzen!

2014. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én csinálom ő alakította így ezèrt tettem fel a kérdèst. Ha kevesebbet adok neki tátog, sír. Kelteni hiába keltem mert nem kel neki a kaja.
2014. aug. 29. 04:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Széttágítottad a gyomrát. A 4 hónapos lányom eszik 120 ml-t és már erre is húzza a száját a gyerekorvos, hogy sok lesz neki.
2014. aug. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyatejből egyébként ehet ennyit, mert azt könnyű emészteni. De tápszerből NAGYON sok a 150 ml, sokkal nehezebben bontja le a gyomra. Ez olyan, mintha téged csak gombás-káposztás körömpörkölttel etetnének, három tányér, aztán ehhez szokna a gyomrod.
2014. aug. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-eshez


a szopóreflex nem múlik el olyan gyorsan, mint ahogy pl a cumisüveget elveszik, nem azért tátog tovább, mert éhes, ilyenkor érdemes cumit adni, vagy cicit még


én babámnál jöttem rá, kéri kéri, szépen levezettem a sszopóreflexét (cicire teszem, amiben már alig van, sőt)és büfinél így is nagyokat sóhajt és elengedi magát félig alszik is

2014. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj kevesebbet adni többször és utána kínáld meg vízzel.Az én babám is 3 hósan 150et evett egészen a 6ik hónapig most négyszer eszik de egyszer kap közben gyümit.

De 2 hónaposan még 6x evett

2014. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös hányszor eszik 120-at? mert az sem mindegy. meg az sem hogy a kérező babája hány kiló és a tied mennyi.

nekem a háziorvos azt mondta, hogy a legfontosabb hogy egy nap ÖSSZESEN a súlya hatodát egye meg. nyilván nem kívánatos ha ezt 10 meg az sem ha 2 étkezésből eszi meg. a babákat EGYÉNI igények szerint kell etetni, nem robotok, hogy meghatározzuk innen a távolból, hogy a kérdező babájának 120 ml-t kell napi 5ször ennie. szóval ha a te babád így kéri akkor etesd így, viszont csak is addig működik ez amíg nincs panasza! ha sokat bukna, akkor valószínűleg túl sokat enne, ha nem bukik, nincsenek emésztési panaszai, akkor ő így igényli az etetést és kész.

2014. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!