Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan kell tapszert adagolni...

Hogyan kell tapszert adagolni egy 2 nap mulva 1 hetes csecsemonek, akinek eloirta az orvos, de az adagolasrol nem szamolt be?

Figyelt kérdés
A korhazban 10 ml tapszert kapott 3 orankent, viszont nem tudom, hogy mennyi vizhez, mennyi kell. Segitsetek!

2014. okt. 4. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Testsúly * 150 a napi adag, osztva az etetések számával. pl 3 kg-os baba napi adagja 450 ml osztva 8 = kb 50-60 ml/etetés.

30 ml víz kell egy adagoló kanálhoz. Ha szopizik is, akkor inkább ne pótolj, ha kevés a tej, szoptasd gyakrabban, igyál sokat és ha a baba alszik, te is pihenj. kb 6 hét mire beáll a kereslet-kínálat.

2014. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A dobozon nincs rajta? Egyébként legtöbbször 30ml vízhez kell 1 mérő kanál (lelapított) tápszer!

60ml vízhez 2 kanál ésígytovább...


A vizett forrald fel majd mikor kihült abba kutyuld bele a tápszert! Előbb bele öntöd a vizet majd úgy a tápszer!

2014. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem a doboz szerinti adagot kövesd és max. nem eszi meg mindet. Rajta van, hogy 1-2 hetes korban mennyi az adag, tuti.
2014. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi az amit rosszul írtam, hogy lepontoztatok?
2014. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom.de én is igy tudom amit az első ir.probalj meg szoptatni tenyleg mert a tej most indul be.s sok pihi.kórházban lányomnak is irtak tápszert,de2,5 évig szopott.el se fogadta..
2014. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez amúgy, mert a fiam anyatejből (fejtem) 120ml*súlya/5 etetést evett a 150ml helyett, tápszerből viszont a dobozra írt adag volt a jó neki napi 5x etetve (120ml+4kanál kb. 150ml tápszer).


Nem számoltam ki, mennyit kellene, de végülis annyit evett, amennyit akart és általában mindet. Annyit adtam elé, amennyi a dobozra volt írva a korának megfelelően.

2014. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Akkor 30 ml-hez 1 kanalnyi :) Igen egyebkent ezt vegszukseg esetere kerdeztem inkabb szoptatom ot meg, ha faj is. Nem erdekel mit mond az orvos ezzel kapcsolatban, mert ugy gondolom a szoptatasba meg nem halt bele senki es igy, hogy minnel tobbet kerul mellre egyre elviselhetobb mar a fajdalom... :)
2014. okt. 5. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapig fájt, de szerintem ez extrém. Vegyél lanolint gyógyszertárban, azzal minden szopi után kend be a bimbót, sokat fog segíteni! Én medela purelant vettem, elég drága, de jó a gyógyszertári lanolin is. És minél nagyobb részt kapjon be a baby.

Hidd el, el fog múlni, ez a Ti belsőséges kapcsolatotok lesz.

2014. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!