Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ilyen esetben ti váltanátok...

Ilyen esetben ti váltanátok laktózmentesre vagy csak én beszélem be magamnak, hogy baj van és a doktornőnek van igaza?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hetes. Sajnos a második hétre elapadt a tejem és teljesen tápszeres lett (Milumil HA1). Az átállással párhuzamosan székrekedéses, majd híg hasmenése lett, megint székrekedés, megint hasmenés... Emellett iszonyú szélgörcsei lettek (infacol, espumisan, colief... semmi nem használt). Aludni sem tudott, mert közben is a lábait rángatta. Tápszert váltottunk, a Milumil komfort1-et kapta egy hétig, de a tünetek nem javultak. Evés után 10-15 perccel visítva sírt, rángatta a lábait stb, a székrekedés és a hasmenés váltakozott.

Egy patikus ismerős tanácsára kipróbáltuk a Milumil laktózmentes tápszert. A tünetek másnapra elmúltak illetve már az első evés után sem volt visítós hasfájás, a szelek sem kínozták. Azóta naponta egyszer van széklete, ami teljesen normális állagú.

A doktornőnk szerint biztos nem laktózérzékenység, mert arra nem jellemző a székrekedés... Szerinte adjuk neki a komfort 1-et tovább és azokon a napokon, amikor nincs széklete, akkor adjunk neki Laevolac szirupot.

Szerintetek mit csináljunk?


2014. dec. 31. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység valóban hasmenéssel jár.


Valószínűbb, hogy kólikás, azzal meg nem sok mindent tudtok csinálni.


Laktózmentestől se lesz baja, 6-8 hetesen érdemes megint rápróbálni a Komfort-ra, esetleg Lactase Comfort-tal kezelni a tápszert. 8-12 hetes koráig valószínűleg magától elmúlik a hasfájás.


De ha felmerült a laktózérzékenység, akkor a későbbiekben néhány hónapot várjatok rá az egyébként ajánlott életkorra a tejtermékek/tej bevezetésével. Érdemes akár 1 éves koráig is várni ezekkel, a tejjel még tovább.

2014. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az orvosra hallgatnék.
2014. dec. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért a laktózérzékenységre gyanakodtunk, mert a családban szinte mindenkinek baja van vele valamilyen szinten. A férjem pl. meg tudja enni a savanyított tejtermékeket, de a tejtől hasmenése lesz, én a savanyítottakat sem bírom. A lányunk is laktózérzékeny, de neki azt mondták, hogy valószínűleg a születésekor kapott antibiotikumok miatt van. Van remény, hogy kinövi, most 1,5 éves. A doktornő nála sem hitte, hogy laktózérzékeny lehet, mert nem volt hasmenése és a súlya is gyarapodott. Végül mikor kórházba került a folyamatos hányás miatt és nem találtak fertőzést, javasolták, hogy váltsunk először peptire (tejfehérje allergiára gyanakodtak), majd mikor az nem jött be, laktózmentesre...
2014. dec. 31. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha bevált a laktózmentes, miért akarjuk vissza a másikat?
2014. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen terhelt genetikailag, akkor végképp figyeljetek majd a tejtermékek bevezetésénél, halasszátok minél későbbre. Nála indokolt lehet az az ajánlás, hogy egészen 3 éves koráig ne igazán kapjon tejet (alacsony vitamintartalom, magas nátriumtartalom, elvileg 3 év alatt jobban terhel, mint amennyit használ).
2014. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem laktózérzékenység szerintem sem.

Valamint, ha egyik napról a másikra laktózmentes tápot adták neki, megint csak ezt igazolja, mert a tünetek nem szűnnek meg ilyen gyorsan, még jó ideig a szervezetben marad a lebontatlan laktóz.

Székrekedése megint csak nem lenne neki, valóban.

Én is azt hittem, hogy a fiam laktózérzékeny, nagyon sokáig hasfájós volt, szélgörcsökkel küzdött, de hasmenése nem volt soha, székrekedése az igen. És nem az.

Szerintem simán csak nem megfelelő neki a tápszer, de még nem bizonyosodik be az, hogy laktózérzékeny lenne, ne adj neki mentes tápot! Keressetek másikat, ami laktóztartalmú, és hátha valamelyik beválik.

2014. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk már azért laktózmentes tápszert írtak fel, mert a párom laktózérzékeny. a te családod eléggé terhelt ezen a téren, én inkább a laktózmentes tápinál maradnék, már csak azért is mert bevált és akkor miért kéne váltani? az a lényeg, hogy a fiad ettől jobban érzi magát és ez a fontos! az orvos le van tojva. az egyik ezt, a másik azt mondja, halgass inkább a kisfiadra.
2014. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Èn is maradnèk a laktózmentesnèl ha màr az bevàlt. Esetleg próbàld ki a Beba sensitivet, hasfàjós babàknak van, rendbe rakja a szèkletgindot, es a laktoz is huszon valahàny %-ra van benne lebontva. Nekunk ez bevalt, a sima Ha-s tapszernel hasonlótüetek voltak mint amit leirtal csak finomabb kiadasban
2015. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem kérdezzetek meg egy másik orvost
2015. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lenne jobb folytatni azzala tápszerrel, ami mellett gondjai vannak és mellette adni a Laevolac-ot, ha a másik tápszer mellett viszont megszűntek a tünetek. Az én fiam már 2 éves múlt, neki is felváltva hol hasmenése, hol szorulása volt, nem laktózérzékeny a tesztek szerint, ennek ellenére amióta laktózmentes termékeket kap, lényegesen jobb a helyzet. Nem vagyok orvos, de azt tudom, hogy a laktózmentessel ártani nem tudok, a tapasztalat alapján jobba gyereknek, ezért nekem több dilemmám a kérdésben nincs, és a helyedben sem lenne. A laktózmentes tápszer sokkal drágább vagy kedvezőtlenebb egyéb téren az összetétele? Vagyis kockáztatsz bármit is, ha azt adod neki?
2015. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!