Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi számít 5 evésnek 1 nap? Az...

Mi számít 5 evésnek 1 nap? Az éjszakai is számít?

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

reggeli

tízórai

ebéd

uzsonna

vacsora

2015. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
5hós a fiam, tehát még csak tápszeres, 4 óránként eszik, lassan elkezdem a hozzátáplálást. gondolom akkor át kell rendezni az időket hogy meg legyen az 5 étkezés.
2015. jan. 8. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
6, 10, 14, 18, 22 óra és nem kell éjszakai
2015. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Enyém is 5 hónapos tápszeres baba. Ő általában csak négyszer eszik, mert elég régóta átalussza az éjszakát, és mivel 4 óránként eszik, "nem jön ki" az öt étkezés. Védőnő azt mondta nem baj, fel ne ébresszem, fejlődik így is szépen.
2015. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ez az. napközben 4x és éjszaka kel még egyszer.

de akkor te hogy fogod bevezetni az 5étkezést. mert ha hozzátáplálás lesz akkor kell az 5x-i kaja.

2015. jan. 8. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:

5 étkezést ne hasonlítsd a tápszerhez :)

reggeli nyilván akkor van mikor felkel. de azt soká váltod ki, vagyis majd csak pótolod, a tápszer mellé kis katonákat mondjuk, olyan 10-15 hónapos kora körül, mikor igényli.

az első a 10órai szokott lenni, ez 10kor van. ez köztes étkezés, ezért van a reggeli és ebéd között. a gyümölcs 1,5 óra alatt szívódik fel, csak cukor és víz, szóval ezzel nem fog jól lakni, csak kibírja ebédig :)

ebéd f12kor van a bölcsiben, oviban is, megéri erre az időre rakni, hogy ne kelljen majd változtatni. ebéd az bőséges, főzelék, plusz hús, esetleg második vagy nagyobb korában leves. de 6-7 hónapos kora körül már kiválthatod az ebédet. ezzel sokat kibír, ugye utána lesz majd a hosszú alvás ha már csak egyszer fog aludni. uzsonna ébredéskor van, ez is köztes étkezés, de laktatóbb mint a 10órai, ilyenkor péksütit, tejterméket ajánlanak, de azt ugye később vezeted majd be, addig is főzeléket vagy tejpépet szoktak ajánlani.


vacsi is olyan, hogy nem váltod ki, majd csak pótolod. ez is későn, olyan 10-12 hónapos kor körül szokott jönni. 7körül kap azt amit ti is esztek, vagy olyat. tehát vagy főtt ételt vagy hideget, majd fürdés után lefekvéshez marad a tápszer.


ezek elég sokáig meg fognak maradni, tehát látod, hogy a tápszer majd 1 éves korára már nem teljes étkezés lesz, hanem csak kiegészítése. felesleges a tápszerrel számolgatni az időt, hogy akkorra rakd amikor a szilárd, mert most a tápszer a laktató neki, szilárdból még soká fog olyan mennyiséget és olyan összetételűt enni ami valóban hosszú időre eltelíti. amikor meg már olyat eszik, addigra a tápszer nem lesz neki elég laktató, hogy kibírjon vele 2 órát :)

2015. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi utolsó...így akkor más okés hogy van két étkezés (tízórai és uzsi) ami nem tart sokáig. akkor jó. majd csak jövőhéten kezdem a kóstoltatást. de tényleg köszi, így már értem :)
2015. jan. 8. 22:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak babák, akiket nem tudsz rávenni, hogy ötször-hatszor egyenek. Az én lányom is ilyen volt, 3 hónaposan négyszer evett, de irgalmatlan mennyiségeket. Amikor az egyik (nem a miénk) védőnő meghallotta, hogy csak négyszer eszik, azonnal mondta, hogy keltsem fel hajnalban enni. Szót fogadtam, kínlódtunk két hétig, nem akart enni, és kész. Szóltam az orvosnak, hogy csak nyűglődünk ezzel az ötödik evéssel, nézett rám hatalmas szemekkel, hogy mi van. Elmondtam neki a kapott okos tanácsot, ő ránézett a növekedési görbére, és kijelentette, hogy egyen a gyerek négyszer, mert ő annyiszor akar, és punktum. Rögtön visszaállt a rend. :)
2015. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok, akinek szintén négyszer eszik egy nap a babája. A 6. válaszoló szerintem tökéletesen leírta, az ötszöri szilárd étkezés nem ugyanaz, mint ha ötször eszik tápszert. Én már elkezdtem a kóstoltatást a babámmal, kap két délutáni étkezés között gyümölcspürét, ha úgy vesszük akkor ezzel együtt ötször eszik, de én ezt még nem számolom bele. Amúgy a mi gyermekorvosunk is hasonlóan vélekedik mint a 8. válaszolóé, szerinte bűn felkelteni egy amúgy szépen fejlődő babát ha egyszer aludni akar. Napi szinten nem valószínű hogy többet enne mennyiségre, csak jobban eloszlik ha ötször eszik, ami persze jobb a gyomornak,de ha aludni akar, akkor aludjon.
2015. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szerintem is tök jól leírta a 6os válaszoló, így már nem aggódok hogy hogy is lesz majd :) de majd meglátjuk.
2015. jan. 9. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!