Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális ha tápszeres baba...

Normális ha tápszeres baba (15hetes) négynaponta kakil? (nem székrekedéses, nem kemény)

Figyelt kérdés
A kislányom 3,5 hónapos. Tápszeres (Nestogen 1).MIndenütt azt olvastam, hogy a tápszeres babáknak naponta kellene kakilniuk, vagy legalább kétnaponta. Nálunk ez nem így van. Jobb esetben háromnaponta kakil (egyáltalán nem keményet, sárgás mustáros színűt). Mostanában adok neki egy laktulóz alapú szirupot, egy kicsit segített az elején, de most már csak háromnaponta kakil ezzel a gyógyszerrel is. Megpróbáltam csökkenteni az adagját, hogy ne szokjon hozzá. Igy a negyedik nap reggelére kakilt. Egyébként hízik szépen, pont amennyit kell és nem "panaszkodik" hasfájásra, a harmadik napon kezd csak el erőlködni. Nem tudom ez mennyire kóros.

2015. febr. 19. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
amíg nem szenved vele,nincs semmi baj. ha látod,hogy erőlködik tornáztasd meg masszirozd át a hasát. később már kaphat olyan ételeket amik meghajtják,addig a védőnők a cukros vízet ajánlják de szerintem azt csak akkor add ha nagyon muszály már. amúgy vannak székletlágyító tápok,tudom nem kemény de hátha sűrűbben lenne tőle. pl. milumil komfort,milumil sensitive
2015. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A lányomnál 5-7 nap volt az átlag, amíg nem kezdtük el a hozzátáplálást. Azóta napi 2-3... :)
2015. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyerekorvost. Nálam mindkettő tápszeres volt és minden nap kakiltak, kakilnak.
2015. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Elvileg tápszeres babának minden nap kellene kakálni. Az én kislányom is minden nap kakál. Szerintem beszélj a dokival és a védőnővel. Lehet, hogy a tápszerváltás lenne a megoldás.
2015. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
17_45-nek. öt napig nem kakilt és tápszeres volt? Bocs, hogy visszakérdezek, de eddig a legtöbb ember ezt csak anyatejes babánál mondta. Viszont örülök ha ezzel nem vagyok egyedül.Melyik hónapban kezdtétek a hozzátáplálást?
2015. febr. 19. 20:50
 6/21 A kérdező kommentje:
20-48-asnak. Az egyik gyerekorvos azt mondta h nem baj ha egy hétig sem kakil. Erre kicsit furcsán néztem, másodszor is rákérdeztem h biztos tápszeres babára gondol? Ezt a tápot a szülészeten javasolták. A Másik gyerekorvos meg azt mondta h naponta kétszer használjak szélcsövet, na ezt nem fogadtam meg. Szóval melyik orvos mit mond....mind másat...
2015. febr. 19. 20:53
 7/21 A kérdező kommentje:
Csak azért nem szerettem volna tápszert váltani mert ettől nem fájt a hasa, és féltem a váltástól. Meg anyukám mondta h én is ilyen voltam, folyton piszkálni kellett a fenekem vmivel...:) Szóval lehet örökölte...bár nem tudom h ezt lehet e.
2015. febr. 19. 20:54
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen, kezdetektől tápszeres volt és 5-7 naponta volt széklete. Mi is futottunk pár kört a gyerekorvosnál. Többször kijött megvizsgálni, de nem talált eltérést. Mondta, hogy ha a széklet normál állagú, akkor ne piszkáljuk a végbelét, ő ilyen típus, kész.

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, fél éves korára már 3 étkezés ki volt váltva. Ahogy nőtt a "rendes" étel aránya, úgy sűrűsödtek a cuccos pelenkák.


Viszont a hozzátáplálás elején székrekedése volt. Akkor is gyerekorvos, vizsgálat, nincs eltérés, fejvakarás. Aztán néhány hét alatt magától beállt.


Most már 9 hónapos, teljesen rendben van az emésztése, semmi baja nem lett a korábbi furcsa székelési szokások miatt.



Arra figyeljetek, hogy ha nagyon megkeményedne a hasa, vagy abnormálisan nagyra nőne, akkor nézessétek meg az orvossal, mert az már gondra utalhat. Egyébként tényleg belefér az 5-7 nap, szakirodalomban is találtam erre utalásokat amikor nálunk volt aktuális a téma.


Ha nagyon aggódtok, elvihetetitek hasi ultrahangra. Nekünk is ajánlották saját megnyugtatásra, de végül nem mentünk. Ahogy írtam, tényleg nem lett baja, egyszerűen ilyen típus volt.

2015. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Néha szokott keményebb lenni a hasa, de ez már a harmadik nap végére ilyen. Remélem nálunk sem lesz gond.
2015. febr. 19. 21:17
 10/21 anonim ***** válasza:

Örülök ennek a kérdésnek, mert a nyolchetes babámmal ugyanezzel kínlódunk. Csak sajnos nálunk az a baj, hogy ha egy napig nincs kaki, akkor másnap már nagyon kínlódik, szenved, sír, így kénytelen vagyok szélcsövet használni, mert kínozni nem akarom.

Az a bosszantó, hogy hetekig semmi gondunk nem volt, csak kénytelen voltam tápszert váltani, azóta nem megy úgy a kaki. Aztán volt még két tápszerváltás, de nem történt változás. Már arra is gondoltam, nem attól van-e, hogy én sok almalevet iszom, és ő anyatejet is kap, nagyjából fele-fele. Most próbálok "leszokni" róla, de egyelőre nincs változás.

Ja, és amióta ez van, az étvágy is visszaesett. Ráadásul az orvosok sem tudtak eddig semmi használhatóval előállni.

:(

Úgy sajnálom szegényt, közben meg rettegek, nehogy hozzászokjon a szélcsőhöz.

2015. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!