Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ugye nem torvenyszeru hogy 3....

Ugye nem torvenyszeru hogy 3. babam (1honapos) beteges legyen, elkapjon mindent a tesoktol csak mert tapszeres?

Figyelt kérdés
Igy alakult,a masik kettot sokaig szoptattam...csak ugye noncs tapasztalatom tapszer ugyben,csak amit hallok,hogy az nem ved annyira mont az anyatej.Tapasztalatokra lennek kivancsi olyanoktol,akiknel tobbedik baba tapszeres es a nagyobbak kozossegbe jarnak.
2016. jan. 3. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
A tápszer miatt nem lesz betegesebb. Amiatt lehet, hogy a nagytesói viszik majd haza a betegségeket, de amit így elkap, azt anyatejesként is elkapná.
2016. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Második tápszeres volt. Nem kapott el semmi extrát a nagytól az oviban. Nem mondom, hogy semmit, de nem különösebben. Oviba viszont már nem volt beteges.

A pici is tápszeres. Minden nap oviba és suliba van ő is, mikor visszaük a nagyokat. Eddig még semmi baja nem volt.. Pedig voltunk betegek körülötte. Főleg én. Mert én elkapok mindent!

2016. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem a tápszeren múlik.



Bár kíváncsi lennék h mit tennél ha igen?

2016. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem azon múlik, hogy tápszeres vagy nem.

2 gyerekem van, tápszeresek (a nagyobbik csak volt), és évente 2-szer ha kicsit taknyosak.

Ellenben ismerősöm gyereke, aki 2 éves koráig szopott, most 3 éves, 3-szor volt kórházban, szept-májusig 2 hetente beteg.

2016. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato valaszokat.Azert merult fel bennem a kerdes mert mindenkitol azt hallom hogy az anyatejnek van egy vedelme hiszen ezen keresztil a baba megkapja anyuka immunitasat is.A tapszer nem ad ilyen vedelmet.de ezek szerint nem feltetlen betegesebbek a tapszeres babak...
2016. jan. 3. 16:07
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
azért mondják ezt, mert meg vannak győződve, hogy az anyatej mindennél jobb, a tápszer meg ördögtől való, és ezzel, hogy a tápszeresek betegesek próbálnak lelkiismertfurdalást csinálni azokban az anyákban, akik nem tudják/akarják szoptatni a gyerekeiket
2016. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tápszeres baba voltam 38 évvel ezelőtt. Gyerekkoromban csak a szokásos mértékben voltam beteg, felnőttként egy nap táppénzen se voltam soha. Szóval semmi para :) jó egészséget kívánok a picinek!
2016. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A tápszeres lányom másfél évesen volt először beteg (igaz, akkor mi is), pedig bölcsődés, és sokat van együtt a szintén bölcsis unokatesóval. Aki szoptatott baba volt, mégis havonta beteg.
2016. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igenis van védő szerepe az anyatejnek. Nagyobbik gyerkőc ovis. Szépen hozza haza a betegségeket az oviból. A pici ha el is kapja, sokkal enyhébb a lefolyása mint a nagstesónál. A múlzkor egy csúnya magas lázzal járó betegséget hozott haza a nagy. 3 napig elég magas láza volt. Elkapta a pici is, de ő be sem lázasodott, csak az orra folyt. A gyerekorvos azt mondta hogy az anyatej miatt. Szóval jó dolog az anyatej, de felnőnek tápszerrel is a gyerekek.
2016. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 nagy gyerekem 2 hétig feküdt influenza megbetegedésben. Elkapta a tápszeres babám is. 2 napig volt 38 fokos láza. A nagyoknak feszt 40-ig ment 6-7 napig.

Oviból hazahozták a hányós-hamsenés vírust az ősszel. Csak a tápszeresem nem volt beteg. Még mi is elkaptuk!

2016. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!