Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért üvölt a kajáért a 2...

Miért üvölt a kajáért a 2 hónapos babám?

Figyelt kérdés

2-3 hetes koráig gyönyörűen evett 3 óránként. Utána összevissza időkben lett éhes, és szinte azonnak üvöltve sírt. Mivel kiszámíthatatlan időközönként éhezik meg, így nehéz azonnal produkálni a kaját (lefejt anyatej vagy tápszer cumiból). Sosem volt olyan, hogy ne reagáltam volna amikor megéhezett, mindig azonnal etetem, akkor miért sír ennyire?

Kérlek segítsetek, mi lehet az oka és hogyan tudnék javítani a helyzeten? Nem csak a sírás miatt, de olyan rossz érzés, mintha a babám azt érezné, hogy nem számíthat rám... :-(


2017. jan. 6. 01:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Miért kell lefejni a tejet? Szoptatni nem tudod? Azt hamarabb lehet produkálni.:)
2017. jan. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha lefejt anyatejet adsz neki, ahelyett, hogy szoptatnad, akkor tenyleg nem szamithat rad a babad... A szoptatassal egy olyan kapcsolat alakul ki koztetek, amit a cumisuveg nem potol.
2017. jan. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 evimeri válasza:
79%
Biztos, hogy azért sír mert éhes? Ilyen korban már nagyon hasfájósan a babák. Lehet, hogy inkább az a baja.
2017. jan. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Szoptasd. Azzal öleled és szoros lesz a kontaktus. Közben tudod simogatni a pociját, hátha az fáj.
2017. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Bar csak az elso gyerek evett tapszeres kiegeszitessel nalunk, ugy remlik, nem tart orakig elkesziteni.
2017. jan. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Vagy éhes marad vagy pont nem az éhség miatt sír (hasfájás, fogzás, komfortcumizás, "vegyél ölbe"...)

(Ha valamiért, bármiért, nem ment az elején a szoptatás, azért érdemes később újra megpróbálni, hátha. Az én egyik gyerekem cumi+tápszer majd "hibrid" után 3 hós korára lett újra csak anyatejes, és akkor múlt el a hasfájása - bár lehet persze, hogy csak kinőtte, de gyanús.)

2017. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :-)

A szoptatás sajnos nem saját döntésből maradt ki... (inkubátor, kórház) én nagyon szerettem volna, de az orvosok nem javasolták az elején a szoptatást, mondván hogy túl gyenge még (próbáltuk, de nem ment szegénykémnek, és elfáradt a sok próbalkozástól. Utána pedig már a cumizáshoz is túl fáradt lett)

Később pedig türelmetlen sírással reagált az átszoktatási kísérletekre... így maradt a fejés+cumi. A stimuláció viszont így nyilván gyengébb, gondolom ezért nem elég a tejem (persze én ennyinek is örülök)

Etetéskor próbálok minél inkább a szoptatáshoz hasonlóan kezelni a helyzetet, hogy a babám ne szenvedjen hiányt testi érintésben. Sokat bújunk össze, ölben van, puszilgatom stb.

Hasfájása volt, de ez végig megvolt mellette is. Egyszerűen türelmetlen, nem tud várni. Néha úgy ébred, hogy máris üvölt (bocs a szóért de ez írja le)

Nem az a baj hogy órákig tart elkészíteni a kaját (valóban nem ;-) ), hanem hogy hiába nyugtatgatom, hogy kibírja azt a pár percet, csak sír, de extra hangerővel. Neki sem jó, nekem sem, senkinek sem...

Próbáltam én már sokmindent, éneklés, masszázs, ringatás, cumi, rezgő pihenőszék... eddig semmi nem segített áthidalni a dolgot

Hátha van valakinek olyan tippje, amivel meg tudom győzni a babót, hogy nem fog éhen halni, 10 percen belül kap enni :-)

2017. jan. 6. 09:53
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván nem jókedvéből eteti cumisüvegből... Nem értem, miért kell egyből kioktatni, hogy milyen szar anya, mert nem szoptat, anélkül, hogy tudnátok a részleteket.


Kérdező, én szoptatott babáknál is láttam ugyanilyet. Nincs más eszközük a "sürgetésre". Akiket én láttam, visítva üvöltöttek abban a 2 percben, míg anyuci elment kezet mosni és elhelyezkedtek.

2017. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja és azért is lenne jó, mert időnként furán hamar lesz éhes, és néha 1 órán át próbálok segíteni másban (pl tisztába tenni, szórakoztatni, simizni), mert nem hiszem hogy éhes... mert ugye 2 adag vacsi után ki hinné, hogy harmadszor is kaja kell?
2017. jan. 6. 10:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Cumit próbáltál adni neki? Az én fiam is ezt csinálta, üvöltött a tápszerért, megette a rendes adagot, utána kapott még, de már bele se fért, kibukta, aztán kapott cumit és megnyugodott.
2017. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!