Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 15 hónapos lányomnak mit...

15 hónapos lányomnak mit adhatnék inni tápszer helyett? Bolti tejjel próbálkozhatnék, vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés

Sajnos világ életében rossz evő volt,soha nem itta meg a neki megfelelő mennyiséget, de úgy voltam vele hogy kitartok amíg tudok a tápszer mellett hogy a megfelelő vitaminokhoz hozzá juthassom. De az utóbbi időben csak kárba megy a tápszer mert pár kortyot iszik csak. Próbáltam kakaóval kicsit feltunningolni hátha, de nem! Így sem iszik többet. Szerintetek érdemes még erőlteni vagy hagyjam?

Szerencsére a gyümit meg a zöldséget szereti, ha csak azt adnék neki egész nap el lenne vele. Dehát szegénykém így is vékonyka alig tapossa a 9 kilót.


2017. jan. 8. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Most akkor gondold végig, mit szeretnél bejuttatni a szervezetébe. Milyen vitaminokat, tápanyagokat?


A tejből mit szeretnéd, hogy felvegyen?

Nátrium, kálium található benne elég jó mennyiségben, erre gondoltál? A kálciumot nem tudjuk felvenni a tejből a kénhatása miatt, ez már egy ideje köztudott. Ezenkívül nagyon minimális fehérje, zsír és egy kevés magnézium található benne.

Vitaminok nincsenek a tejben, ezért az nagyon ellentmondásos, hogy ebből szeretnéd ha hozzájutna a vitaminokhoz. Illetve nagyon jelentéktelen mértékű A vitamin található benne, de ez a napi ajánlott mennyiségnek egy töredékét sem fedezi.


Ha a gyümölcsöt és a zöldségeket szereti, akkor nem valószínű, hogy vitaminhiánya vagy ásványi anyag hiánya lenne.


Ami hiányozhat azok inkább bizonyos zsírok és fehérje.Ha ezt szeretnéd pótolni akkor tojás, hús, hüvelyesek, olajos magvak a jó megoldás.

2017. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen kb felesben itta kisfiam a tejet és a tápszert. Csináltam 1 dl vízből tápszert és hozzá öntöttem 1 dl tejet. Így szívesen itta mert magában a tápszer nem kellett neki. Aztán fokozatosan elhagytuk a tápszert és csak tej lett.
2017. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam a tejitalt hátha. De az én kisfiam nem itta meg azt se. 14 hónapos volt és a tápszert nem itta meg, ő is csak pár kortyot. Ez már fogzástól független volt. Fogzás alatt is volt mikor ezt csinálta pár napig de akkor 1-1 fog áttörése megoldotta, na most foga se jött. Tejet iszik. Elterveztem, hogy várok vele 3 éves korig, úgy gondolom a tejitalnak is elég időt adtam, kb 1 hétig kínáltam vele hátha megszokja de nem így lett. A tejet bezzeg egyből megitta.
2017. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel a kérdést, nyílván tudom hogy a tej nem tápszer,össze sem lehet hasonlítani a kettőt, DE olyan csekély mennyiséget iszik belőle, konkrétan a doboz fele a kukában végzi. Már arra is gondoltam hogy nem igényli lefekvéskor és felkeléskor a tápszert. Esetleg akkor ha nem vacsizik, de szerintem egy ekkora gyereknek már a tartalmasabb vacsora is kell.
2017. jan. 8. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Most mit eszik vacsira, ami tartalmasabb? Miben tartalmasabb?
2017. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

De azt még mindig nem fejtetted ki, hogy szerinted miből nem fogyaszt eleget. Milyen tápanyagot szeretnél pótolni?


A tej nem valószínű, hogy megoldás lenne a problémára, mert mint írtam nem nagyon tartalmaz az emberi szervezet számára hasznos tápanyagokat.

2017. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!