Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit és mennyit eszik 1 éves...

Mit és mennyit eszik 1 éves babátok? Eszik még anyatejet/tápszert, vagy egyéb tej alapú táplálék kiegészítőt?

Figyelt kérdés
Utóbbi kérdésre főleg tápszeresek válaszát várom. Köszönöm előre is.
2017. jan. 9. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
90 %-ban tápszeres volt 1 évesen. Egyrészt betegség miatt a gyomra sem bírt sokmindent, másrészt nem is volt hajlandó pár kanálon/falaton kívűl semmire. Úgy 14-15 hónaposan lett jobb evő. Akkor már nem 5-ször, hanem "csak" 3-szor tápszerezett. :D
2017. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reggel, este tápszer. Tízóraira gyümölcs gabonával, túróval vagy joghurttal, ebédre főzelék husival. Vacsorára kenyér zöldségkrémmel, házi felvágottal, sajttal. Tejpépet nem kap, helyette vízbegrízt és kásákat
2017. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 évesen kb 5 étkezése volt plusz 2x tápszer de nagyon nem jóízűen ette, kb 100 milit csak alkalmanként. Reggelire házilag müzli, tízórai sinemil vagy növényi tejjel tejberizs gyümivel, ebéd valamilyen főzelék általában üveges és ezután 13-14 hónaposan kezdtem úgy főzni, hogy neki módosított formában. Uzsira gyümölcs, mást el se fogad ilyenkor, vacsira kenyérféle vagy maradék ebéd. Meg persze ébredéskor/lefekvés előtt az a kevés tápszer. Mennyiségre a reggeli csipegetés, uzsira szintén nem tömte tele magát de a többi étkezés szép adag volt legtöbbször.

Tejallergiás volt, ha megfeszültem se óhajtott megenni a napi fél litert tejalapúból meg így a lehetőségek is rosszak voltak, csak a tápszer.

2017. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel felkeles utan es kozvetlenul lefekves elott 180ml-bol tapszer. Ezen kivul 5x eszik. Reggeli ekkor altalaban paradicsom hej es mag nelkul vajas barna kenyerrel, mert nem volt meg foga. A kenyeret a paradicsom levebe aztattam picit. Tizorai gyumolcs, ebed sajat keszitesu fozelek, durumteszta szosszal, uzsonna gyumolcs joghurttal, v turoval, v 7 gabonas peppel. Vacsora az, ami ebed volt, vagy bebietel, alt. sutotok csirkehussal, foleg, ha higabb szekletet szerettem volna. Ha nyugos volt, v egyszer lazas volt, akkor siman adtam neki tapszert egy etkezes helyett is.

A reggeli-esti tapszer meg biztos lesz par honapig. Tejet es tejszint meg nem kapott, 14,5 honapos most.

2017. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A 3 és 4 válasz nagyon hasonló a mienkhez, a tápszer nálunk is reggel, és este. Reggeli-ebéd-uzsi-elővacsi és éjszaka még kel! Igazából ezt nem tudom hová tenni, és 200 tápszerből 170 megeszi. Napközben probáltam többet etetni, meg úgy, hogy délután/estére jóllakatni, hogy aludjon, de csak herotja lett a kajálás mizériától.

Főzelék üveges 220-as kiszerelésűt általában megeszi. Ez sok vagy kevés szerintetek?

2017. jan. 11. 00:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy azert kel, mert ehes. Felall es elindult mar? Az megblolygathatja az ejszakat, vagy a fogzas. Ha eddig mindig felkelt, akkor lehet megszokasbol ebred. A 220 ml fozelek, rizs, krumpli hussal eleg eg, etkezesre.

Probalj vizet adni neki ejszaka, mit szol hozza.

4-es voltam

2017. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, megy már egyedül, 10-11 hónapos kora óta önállóan jár, szóval már nem egy új dolog (pontosítanám az életkorát, 13 hónapos és 2 hetes). Adtam neki vizet, 8-9-10 hónaposan is egyszer-egyszer kipróbáltam, de csak nyüglődött szegény, aztán sírni kezdett, és a vége az lett, hogy kénytelen voltam kimenni tejért, és meg is evett 200-ból 170 ml, majd azonnal vissza is aludt. Általában ennyit eszik éjjel, egyszer kel csak.
2017. jan. 15. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!