Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van valaki, aki gasztroenterol...

Van valaki, aki gasztroenterológus ajánlása nélkül ad a babájának Neocate lcp tápszert?

Figyelt kérdés
Jelenleg Milumil peptit eszünk laktáz cseppel. De még mindig tünetel a babám. Nyálkás kaki, ami zöld és nagyon büdi és emésztetlen darabos. Görcsöl. Ragyás a kis arca. Néha pattanásos nem csak az arcán. Hasán, lábán, nemiszerven. Konkrétan születése óta egyfolytában tüsszög taknyos. Mióta tápszeres ill. el is kaptunk valamit 2 hónapja minden nap szívatni kell az orrát és náthás a hangja. Mióta a peptit esszük kicsit jobb (2 hete). Vettem egy doboz neocate lcp tápszert, de nem merek belőle adni neki. 3 hét múlva megyünk gasztroenterológiára. De addig most nézzem, ahogy szenved vagy mit tegyek? Kárt okozhat e ez a tápszer?

2018. márc. 27. 16:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Most 4 hós a babám.
2018. márc. 27. 16:56
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekorvoshoz nem vittétek el? Szinte kizártnak tartom, hogy ne foglalkozzon ilyen problémával, mert nem egy apró-cseprő ügy.


Ha engem kérdezel, a milumil tápszer a leg...kakibb a világon. Nem fog neki kárt okozni a neo, hiszen mindenmentes. Sajnos a mai világban egyébként is rá vannak kényszerülve a szülők, hogy maguk tapasztalják és találják ki, hogy a gyereknek mi a jó. Nyugodtan adjad neki. Mi végigettük az összes létező tápszert, mire kiderült, hogy melyik a legjobb neki. Szóval nem a levegőbe beszélek.

2018. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos adott végre beutalót gasztroenterológiára. 6 hetes kora óta járok a gyerekorvos nyakára, h vmi nem stimmel. Akkor még csak szoptattam. Ment a hasa. Nyálkás. Alig hízott. Akkor kezdtünk tápszerezni az orvos utasítására... Azóta persze teljesen elment a tejem. 4 hete elküldött pszichológushoz... mondtam páromnak na oké akkor te is velem jössz, mert ez nem hisz nekem. Akkor egyből kaptuk a beutalót. Szegény gyerekemen kipróbáltunk 6 fajta tápszert hasztalan...
2018. márc. 27. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Én adtam 1 hónapig. De a gasztroenterológus nem akarta odaadni a javaslatot Neocate-ra. Adott Pregominra, az se volt annyira rossz, hát nem is tudom, másfél évig itta, közben meg utólag még ez-az kiderült (tojás, fruktóz) úgyhogy nagyon nem is tudom, hogy bírta-e igazából. Ugye elég panaszos volt de hogy a tápszer miatt vagy a többi miatt, utólag nem tudom, de 2,5 évesen életében először lett normális széklete. A pregomint 2 évesen utasította el. Az orvossal a későbbiekben elég nagy gondunk volt, konkrétan azt mondta hogy a fiamnak a hasa se fáj és biztos normális a széklete csak én fújom fel, úgyhogy lecseréltük 1 éves korában.


A kistesónak nem mertem adni Neocate-t gasztroenterológia előtt. Adtam tovább a Pregomint. Először nem is akarta felírni a gasztros, kiírt pár vizsgálatot, probiotikumot meg ilyeneket, 1 hét múlva kontroll, majd csak odaadta a neocate javaslatot, csak mert "annyira ragaszkodom hozzá". A baba pár nap múlva sokkal jobban érezte magát, 1 hónap múlva már nyoma se volt semmilyen tünetnek, konkrétan 5 hós korban elvágták nála még a bukást is, a többit már előbb. (étvágytalanság, nyálkás-hasmenéses széklet, brutális hasfájás) Nem bírtuk volna megvenni a tápszert teljes áron ki tudja meddig, talán évekig..


Én azt mondom, bár tudom nehéz, de a tüneteket hadd lássa a doki. A neocate biztosan nem okozna kárt neki, max nem bírja mert elvileg van ilyen eset is. Sok múlik a gasztroenterológuson, van aki odaadja a javaslatot úgy is, hogy ti megpróbáltátok és bevált, más meg max ha sovány a baba és véres széklete van.. (az első dokink csak ezt a kettőt fogadta el tünetnek)

2018. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális e még a kérdés. Úgy tudom ezt a fajtàt gyerekorvos nem írhat ki csak gasztrodoki ajànlàsàval. Nekünk a pregomint írta fel, amitől nem javult semmit a helyzet. 3hétre kaptunk volna időpontot magàn úton gasztro dokihoz addig nem akartam húzni a véres nyákos és éjjel nappal ordító babâmmal. Îgy felírta a Novalac Allernovàt a gyerekorvos... Ezek szerint ehez nem kell gasztro doki ez is tej és laktózmentes
2018. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!