Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milumil pregomin vagy pepti?

Eszter20180320 kérdése:

Milumil pregomin vagy pepti?

Figyelt kérdés
8 hetes babám eddig pregomint evett, minden mástól szorulásos volt. Most viszont teljes mértékben elutasítja a tapszert. Pedig csak azt eszik sajnos! Védőnő tanácsára próbáljunk ki más tapszert. Peptit javasolta, ettől is szorulása lesz szerintetek? Van olyan h egy baba megutál egy adott tapszert ? Nagyon neki vagyok keseredve, eddig jól evő kiscsaj 150 ml helyett 40-50 ml-t hajlandó enni csak :( van vkinek ilyenben tapasztalat ?
2018. márc. 29. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

De miért kell szorulásra tejfehérje érzékenynek kezelni? A Pepti tejfehérje érzékenyeknek jó, a tejcukor sincs módosítva benne, a Pregomin ennél "szigorúbb", abban a tejfehérje is módosított és a tejcukor is módosítva van. Ami ezeknél is "mentesebb" az a Neocate.


Őszintén, én kifejezetten szorulásra kipróbálnám még a Milupa Sensitívet, az direkt ilyen emésztési panaszokra van. (szorulás, puffadás). A kisfiam hetekig ette a Peptit az arcán lévő kiütések miatt, de nem lett jobb tőle, így valószínűleg nem fehérje-allergiáról van szó, csak a nyála irritálja a bőrét. Én ezért visszatérek a régi tápszeréhez, nem adom neki tovább a förtelmes ízű Peptit. Úgy sejtem, a Pregomin is keserű lehet, mint általában a gyógytápszerek. Én röstelltem magam etetés közben, az annyira rossz. Főleg, amikor az elején öklendezett tőle... :( A Peptitől az addigi normális székletű babának bűzös, nyálkás lett a kakija. Szóval nálunk inkább fosatott, mint szorulást okozott volna.

2018. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jol irja az elso, ezek tejfeherje allergias babaknak valo, nem szorulasosaknak.

Muszaj ezt kapnia?

Vannak finomabb tapszerek is.

2018. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!