Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Új munkahelyem lesz jövőhét...

Új munkahelyem lesz jövőhét hétfőtől.3 hónap próbaidővel, de viszont lesz lombikunk is, mert szeretnénk babát, és ez a próbaidő alatt lesz, ha minden igaz. Kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy rendes munkaidő alatt nem rúghatnak ki, ha elmondom, h lombikos vagyok.

És próbaidő alatt?

Kérem szépen, csak az válaszoljon, aki tényleg tudja, és nem a "rendes"terhesség sémáját írja, mert nem ugyanaz a kettő.

Köszi!!!


2010. júl. 12. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Próbaidő alatt azonnali hatállyal INDOKLÁS NÉLKÜL megszüntethető a munkaviszony, tehát simán elküldhet. A hangsúly az indoklás nélkül szavakon van.
2010. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Itt arra gondolsz hogy lombik alatt napokat távol kell esetleg lenned és ezt elmondod a munkáltatónak és hogy ezmiatt kirughat-e?


ezt nem tudom.


de terehsen próbaidö alatt is kirughatnak. az tuti mert engem kirugtak próbaidö alatt és akkor utánna jártam, pont terhes voltam. de külföldön élek és meglepetésként ért hogy nálunk nem lehet kirugni terheset próbaidö alatt sem. mákom volt mert pont leépítés volt, és fél év próbaidöböl még 1 hónap volt hátra. de akkor jól utána jártam amagyar szabályokanak és otthon a próbaidö altt simán kirughat.

2010. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sztem evidens, h az ember miért akar dolgozni!!

A többieknek köszi a választ!

Még annyit szeretnék a második válaszadóhoz hozzáfűzni, hogy nem csak a lombik beavatkozás miatti távollét, hanem a beültetés után minimum 2 hét szigorú otthon lét kell, és ezért kérdeztem, h kirúghatnak-e.

Első két válaszoló tehát: ezek a válaszaitok a lombikosokra vonatkoznak, vagy a rendes terhességre?

2010. júl. 12. 14:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Teljesen mindegy. Ha te közlöd a lombik tényét, akkor a munkáltatód dönthet úgy, hogy elküld. De nem fogja neked megmondani, hogy ez miatt küldd el még szóban sem ( ha mondja, akkor utána perelheted, mert az már nem indoklás nélküli elbocsátás).
2010. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Munka Törvénykönyvéből:

" Próbaidő

81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.

(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.


87. § (1) A munkaviszony megszüntethető:

a) a munkáltató és a munkavállaló közös megegyezésével;

b) rendes felmondással;

c) rendkívüli felmondással;

d) azonnali hatállyal a próbaidő alatt;"


Tehát, sajnos bármi miatt azonnal elküldhetnek próbaidő alatt. Ok nélkül.

Ha rendes munkaviszonyod lenne, tehát már a próbaidő után, akkor védett lennél, ugyanis a lombikos kezelés alatt nem küldhetnek el senkit, és a terhesség alatt sem.


De hátha megértő a főnök, ha őszintén elmondod neki.

2010. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Simán kirúghat a próbaidő alatt!!

Én lombikos vagyok de a két hét "szigorú" otthonlét nálam nem volt meg.1.nem tehettem volna meg,h ennyi időt otthon legyek mert az miatt lett volna inkább a kirúgás!!2.nem is akartam annyit otthon lenni nem attól függ,h dolgozol-e a beülti után vagy nem.

2010. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos próbaidő alatt kirúghatnak indoklás nélkül, és ekkor még nem számít, hogy terhes vagy-e. Ha letelt a 3 hónap, akkor már védett vagy, addig sajna nem. Mindegy, hogy lombik, vagy nem.
2010. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Próbaidő alatt kirúghat, bárkit, bármiért, lombikost, terhest, stb. Azért van próbaidő...

Az utolsó előtti pedig menjen el jósnak, ha igy tudja, hogy mitől függ a beültetés sikeressége... Vagy IVF programvezető orvosnak...

2010. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat!

Kedves utolsó!

Ez nagyon tettszett: menjen el jósnak....

2010. júl. 12. 16:21
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó ismét... Bocs, csak kicsit ideges lettem...

Én mindig 3 hétig feküdtem...

De van is 3 lombik gyerekem összesen...

2010. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!