Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mítosz vagy tény? Ha a ciklus...

Mítosz vagy tény? Ha a ciklus első napjaiban van az aktus, akkor nagyobb esély van lányra? (Folytatás a leírásban)

Figyelt kérdés

Olvastam egy kutatásról, amiben azt fejtették ki, hogy a női kromoszómával rendelkező sejt erősebb és így tovább tud élni a testben a megtermékenyülésre várva. Épp ezért nagyobb az esély ha a ciklus elején van együtt a pár, mert akkor az érett petesejtig várakozni kell, ergo nagyobb (de nem fix) az esély a lányra. Nyilván ez még mindig “vagy fiú vagy lány lesz” kérdés, hiszen millió van mindkettő kromoszómával rendelkezőből...

Csak kiváncsi vagyok, ki mit hallott, ki hogy vélekedik. Esetleg tapasztalat.


2019. aug. 28. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Errol én is hallottam. Az y kromoszóma hamarabb elhal mint az x. De ez így sem 100% az ovulációt sem lehet pontosan belőni.
2019. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ciklus elso napjaiban?! Akkor van a menstruacio...

Ez igy badarsag, te szerintem az ovulaciora gandolsz, ovulacio elott es "sokkal" elottre.

Amugy a ciklusponthu mutatja fiu- lany nezetben a termekeny napokat.


Igen, allitolag ez egy valos dolog .😁

2019. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bejött :) Peteérés előtt lányaink lettek, most peteéréskor pedig kisfiút hordok a szívem alatt :)
2019. aug. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem jött be. Különösebben nem gyúrtunk nemekre, nem is tudtam hogy van ez a dolog, meg persze így utólag nem is hiszek benne. Mind2 alkalommal középidő előtt napokkal, vagyis a ciklus első felében voltunk együtt, 2 fiunk lett. Amit én nem bánok amúgy, jó így.
2019. aug. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam,hogy ha peteérés előtt vagy együtt akkor lány lesz ha pont peteéréskor akkor fiú.Nekunk ez nem jott be,mert pont peteéréskor voltunk együtt és lányunk lesz. :))
2019. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Peteereskor barmelyik nem lehet, en igy tudom.
2019. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt pont erről beszél Czeizel Endre:

[link]

2019. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről én is olvastam és nekünk valóban lányunk lett. Persze az más kérdés, hogy csupán véletlen egybeesés volt-e.
2019. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szertintem is badarság ez..

De ugye ki miben hisz, mit hisz el.

Mi is peteérés elött voltunk együtt és kisfiút hordok a szívem alatt.

Szoval nem minden esetben igaz ez.

2019. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Viszont akkor van alapja. :)

Igen, csak az esély nagyobb, de nem fix, hiszen mellette rengeteg “fiú” is várakozik.

Na, kiváncsi vagyok mi lesz :)

2019. aug. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!